ویرایش:
یکشنبه، 4 فرودرین 1398
آخرین اخبار
گزارش
11:18 - 1397/1/27

باحضور سینماگران، مدیران سینمایی و دکتر کریستین فژلسون؛ نشست تخصصی با موضوع تأثیرات بین‌المللی شدن سینما برگزار شد


اولین نشست تخصصی مدرسه ملی سینمای ایران در سال جدید با عنوان «سینمای بدون مرز،بین‌المللی شدن سینما: دست‌آوردها، تأثیرها و بازارها» بعد از ظهر یکشنبه 26 فروردین با حضور دکتر کریستین فژلسون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه ملی سینما؛ در این نشست که با حضور مدیران سینمایی و سینماگران و با سخنرانی کریستین فژلسون، استاد دانشگاه سوربن فرانسه در حوزه جامعه شناسی سینما و رسانه برگزار می‌شد محورهایی همچون تحولات فیلم‌سازی در نتیجه جهانی شدن، صادرات آثار و مبادلات فیلم بین کشورها در سطوح منطقه‌ای و بین‌المللی، موضوع یافتن کار ثابت در صنعت فیلم و امنیت شغلی سینماگران، مقایسه حرفه‌های سینمایی در هالیوود، بالیوود و سینمای فرانسه، تحولات تاریخی مشاغل مرتبط با سینما و اهمیت شبکه‌سازی و عضویت در انجمن‌های صنفی حِرف صنعت فیلم‌سازی و همچنین نقش موسسات، صنوف و اهمیت سندیکاهای سینمایی در کشورهای مختلف، با حاضرین به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

علیرضا قاسم‌خان، امیر اثباتی، هارون یشایایی، احمد امینی، محمد آلادپوش، لادن طاهری، محمدرضا دلپاک، امیررضا معتمدی، امین حسینیون، سعید سرابی، علیرضا مجمع، محمدحسین فرج، بهداد امینی، محمدعلی حسین نژاد، محمدرضا سعید آبادی و ... از شرکت‌کنندگان در این نشست بودند که در محل مدرسه ملی سینما برگزار شد.
   
گزارش

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.