ویرایش:
شنبه، 27 بهمن 1397
آخرین اخبار
گزارش
12:43 - 1397/4/4

بررسی روش‌های جدید و خلاق آموزش کارگاهی در دور دوم جلسات شورای مشورتی آموزش

معاونت فرهنگی و آموزش انجمن سینمای جوانان ایران، دور دوم جلسات مشورتی در مورد روش‌های جدید و خلاق آموزش کارگاهی و تولیدمحور فیلم کوتاه را با حضور فیلم‌سازان باسابقه این عرصه برگزار کرد.

به‌گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، دور دوم جلسات شورای مشورتی با موضوع روش‌های جدید و خلاق آموزش کارگاهی و تولیدمحور فیلم کوتاه، در سه جلسه و با حضور کیارش اسدی‌زاده، جمال اسکویی، آرمین ایثاریان، محمد حمزه‌ای، پیام عزیزی، طوفان نهان‌قدرتی،آرین وزیردفتری، حمیدرضا هوشمند، عباس یوسف‌شاهی، مسعود حاتمی، عماد خدابخش، فرود عوض‌پور، امیر موسوی، حسین ریگی، امیرحسین سیاح، تیام یابنده، مهرداد سلیمانی، ناصر ضمیری، فرید دغاغله، مصطفی گندم‌کار، کاوه سجادی‌حسینی، رضا فهیمی و سعید پوراسماعیلی معاون فرهنگی و آموزش انجمن، در خرداد‌ماه برگزار شد.فیلم‌سازان حاضر در جلسات، ضمن آشنایی دقیق‌تر با روش‌های فعلی آموزش در دفاتر سینمای جوانان و طرح‌های آموزشی دفتر ویژه تهران و بیان نقطه‌نظرات خود در مورد آن، به ارائه‌ی ایده و پیشنهادهایی در زمینه‌ی آموزش‌های تکمیلی و تولید محور پرداختند. مهم ترین موضوعات مطرح شده در این جلسات بدین شرح است:

آموزش مجازی در انجمن سینمای جوانان ایران، مقدمه دروس عمومی سینما مد نظر قرار گیرد و کارگاه‌های تکمیلی و تخصصی، گام پس از آن باشد. همچنین آموزش مجازی، می‌تواند ادامه ارتباط هنرجویان دانش‌آموخته با سینمای جوانان باشد.هنرجویان جوان کمتر عادت به مطالعه کتاب دارند و لازم است تا انجمن، برنامه‌هایی برای علاقه‌مندی و اشتیاق برای کتاب‌خوانی در آن‌ها ایجاد کند تا سطح و کیفیت آثار تولیدی ارتقا یابد.
تأکید بر موضوعات بومی و محلی درفیلم‌های پایان دوره فیلم‌سازی هنرجویان انجمن می‌تواند تنوع دید و عمق موضوعات در تولیدات سینمای جوانان را باعث شود.

هنرجویان انجمن سینمای جوانان علاوه بر ساخت فیلم کوتاه پایان دوره فیلم‌سازی، موظف به ارائه متن پژوهشی در خصوص سینما برای دریافت گواهینامه فیلم‌سازی باشند.

درس هدایت بازیگری در آموزش انجمن سینمای جوانان قرار گیرد تا هنرجویان جوان توان بیشتری در انتخاب و هدایت بازیگران داشته باشند.

نمایش فیلم کوتاه در شهرهای مختلف می‌تواند باعث ارتقای فرهنگ سینما و جذب مخاطبین جدید برای آموزش باشد. نمایش توسط ماشین‌های سیار همچنان می‌تواند مؤثر و جذاب باشد.

سعید پوراسماعیلی معاون فرهنگی و آموزش انجمن سینمای جوانان ایران ضمن تشکر از نظرات و ایده‌های فیلم‌سازان حاضر، با اشاره به این‌که به‌روزرسانی روش‌های آموزش، مهم‌ترین هدف تحولات اخیر آموزشی در انجمن است، در این خصوص اظهار داشت: با روش‌های جدید آموزشی می‌توان موج جدیدی از تحولات را در فیلم کوتاه و سینمای ایران پایه‌گذاری کرد. آموزش مجازی، کارگاه‌های تولیدمحور، دوره‌های پیشرفته‌ی آموزش فیلم کوتاه و تولیدات استادمحور، سرآمد برنامه‌های جدید آموزشی سینمای جوان است.   
گزارش

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.