ویرایش:
شنبه، 27 بهمن 1397
آخرین اخبار
گزارش
10:02 - 1397/4/9

دیدار دست‌اندرکاران امور سینمایی ایران و جمهوری آذربایجان؛ تفاهم‌نامه همکاری سینمایی بین تهران و باکو تدوین می‌شود

در دیدار مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با دست اندرکاران سینمای جمهوری آذربایجان در باکو، مقرر شد که تفاهم‌نامه همکاری در حوزه سینما تدوین و از سوی وزارتخانه‌های فرهنگ دو کشور امضا شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی به نقل از ایرنا؛ علیرضا تابش که به مناسبت هفته فرهنگی ایران و همراه با سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، به باکو سفر کرده است، روز جمعه در این دیدار، بر توسعه همکاری‌های سینمایی دو کشور تاکید کرد.در این نشست، «ناظم حسین اف» مدیر فیلم‌های مستند آذربایجان، «مشفق حاتم اف» مدیر استودیو فیلم و «آیدین حسین اف» مدیر تولید سینمایی وزارت فرهنگ و جمع زیادی از دست‌اندرکاران سینمایی این کشور حضور داشتند.

تابش در این دیدار، با ابراز خرسندی، از آغاز ساخت فیلم سینمایی «های ولتاژ» یا «قلعه عشق» محصول مشترک ایران و جمهوری آذربایجان، گفت: امیدوارم از این پس شاهد شکل‌گیری پروژه‌های بیشتری بین سینماگران دو کشور همسایه و دوست باشیم .

همچنین در این نشست بر همکاری بین فیلمخانه‌های دو کشور تاکید شد.

همین‌طور گسترش تولید مشترک فیلم‌های سینمایی دو کشور، نمایش فیلم‌های مستند، همکاری در زمینه آموزش سینمایی، فیلمنامه‌نویسی، نمایش فیلم‌های ایرانی در جمهوری آذربایجان مورد تاکید طرفین قرار بگیرد.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی پس از بازدید از بخش‌های مختلف «بنیاد ملی فیلم جمهوری آذربایجان» با فعالیت این مجموعه آشنا شد.

هفته فرهنگی ایران ششم تا دهم تیر ماه در شهرهای باکو و گنجه برگزار می‌شود.   
گزارش

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.