ویرایش:
چهار شنبه، 29 خرداد 1398
آخرین اخبار
گزارش
13:04 - 1397/5/24

رئیس سازمان سینمایی در نشست با اصحاب فرهنگ و هنر سیستان و بلوچستان:

فیلم و تصویرسازی دو عامل مهم در ترسیم چهره استان سیستان و بلوچستان است

محمد مهدی حیدریان رئیس سازمان امور سینمایی و سمعی بصری در خصوص اهمیت نقش فیلم در ترسیم چهره واقعی استان سیستان و بلوچستان گفت: فیلم و تصویرسازی می تواند در ترسیم چهره این استان تاثیر زیادی داشته باشد، البته این کار نیازمند تعاملات فرا استانی است، ما سعی کردیم در تفاهم نامه وزارتخانه و استانداری این تعامل را فراهم کنیم.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی در نشست سازمان سینمایی با اصحاب فرهنگ و هنر سیستان و بلوچستان پیرو سفر اخیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان سیستان و بلوچستان با اشاره اینکه ما به دنبال این هستیم که مشکلات سیستان و بلوچستان را حل کنیم، اظهار داشت: امروز اوضاع این استان نسبت به گذشته عوض شده است هرچند که با وضعیت مطلوب خیلی فاصله دارد و باید بیشتر تلاش کنیم.

وی ادامه داد: فیلم و تصویرسازی می تواند در ترسیم چهره این استان اثرگذار باشد، در و‌اقع فیلم باید در این استان ایجاد گفتمان کند که این کار نیازمند تعاملات فرا استانی است، ما سعی کردیم در تفاهم نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری این تعامل را فراهم کنیم.

رئیس سازمان سینمایی تاکید کرد: خانه مستند ما در استان سیستان و ‌بلوچستان تا پایان سال کار خود را انجام خواهد داد، دفتر سینما جوان هم یک قاعده ای دارد که در تجهیز آن به خصوص سالن سینمایی نیز یاری خواهیم ‌رساند، زیرا این مکان می تواند هم‌محل سینما و هم دفتر آموزشی باشد.

وی در خصوص برپایی جشنواره بین‌المللی در این استان نیز تصریح کرد: ما به دنبال راه های هستیم که در بودجه های جشنواره ها صرف جویی کنیم، اما سعی می‌کنیم ‌یک‌ جشنواره بین‌المللی که این استان را صاحب برند کند ایجاد کنیم.

رئیس سازمان سینمایی درباره برپایی جشنواره ها تصریح کرد: ما برای جشنواره های کشور یک ‌شورای سیاستگذاری داریم بنابراین در آن شورا باید یک موضوع خاص در خصوص برپایی جشنواره سیستان و ‌بلوچستان در نظر گرفته شود زیرا هر جشنواره نیازمند یک موضوع عام است تا همه کشورها در آن شرکت کنند.

وی در پایان در خصوص موضوع آموزش نیز گفت: باید یک ‌شناسایی پتانسیل سنجی استانی رخ دهد تا ببینیم که استان در چه مرحله ای از فیلم سازی قرار دارد، باید آموزش دیدگان استان معیارسنجی شوند تا براساس آن یک دوره ویژه آموزش برای استان سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شود.
   
گزارش

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.