ویرایش:
جمعه، 30 فرودرین 1398
آخرین اخبار
گزارش
09:29 - 1397/6/13

دبیر جشنواره خطاب به کودکان و نوجوانان: حق خود را از سینمای کودک و نوجوان مطالبه کنید

با حضور گسترده شهروندان اصفهانی نشست «روياي سينما در عصر نوجووني» برگزار شد.

دبیر سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان در نشست «رویا سینمای در عصر نوجوونی» خطاب به کودکان و نوجوانان گفت: اگر توانمندي هاي خود را جدي بگيريد مي توانيد حق خود را از سينمای كودك و نوجوان مطالبه كنيد.
به گزارش ستاد ارتباطات و اطلاع رساني سي و يكمين جشنواره بين المللي فيلم هاي كودكان و نوجوانان، طرح فرهنگی «روياي سينما در عصر نوجوونی» که به همت خانه نوجوان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در حال برگزاری است، تلاش کرده ضمن شناسایی نیازهای نوجوانان، فضایی برای بروز افکار و ذهنیات آنها مهیا کند. نشست این رویداد فرهنگی ظهر امروز(دوشنبه ۱۲ شهریور) با حضور جمعی از مدیران و مسئولان سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان و هنرمندان در کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار شد.

پخش از قرائت قرآن کریم، پخش سرود ملی و کلیپ موسیقی، عاطفه علي نژاد مجری برنامه ضمن خوش آمد گويي به مهمانان از محمد عيدي مدیر اجرایی جشنواره روی سن آمد و ضمن خير مقدم به مهمانان اظهار كرد: زمانيكه نوجوان بوديم به ما گفته مي شد مثل بزرگان بياندشيد و رفتار كنيد، اما بعدها که بزرگتر شدیم، دیگر لطافت دوران نوجواني را نداشتيم .

وي ادامه داد: جهان ما لطيف و زيبا نخواهد بود اگر نوجوانانه نيانديشيم. به نظرم یک شهر فرهنگي از سه شاخصه مهم زيست پذيری، انسان محوری و معنا گرایی برخوردار است .

مدير اجرايي جشنواره بين المللي فيلم های كودكان و نوجوانان خاطر نشان کرد: اگر از زاویه زيست پذيري نگاه كنيم براي نوجوانان هيچ سياستي انتخاب نخواهيم كرد. اگر شهري انسان محور باشد، تمام شهروندانش خصوصا كودكان و نوجوانان مورد توجه قرار مي گيرند. متاسفانه دنياي مدرن قدرت خیال انگیزی را از ما گرفته و به ما تعقل داده است. خیال عنصری غير از توهم است و جهان را براي ما زيباتر مي كند، جامعه اي كه بزرگتر ها در آن تصميم گيرنده هستند، فناپذير است اما اگر بتواند نوجوانان را وارد فضای كار كند و از آنها در تصميم گيري ها کمک بگیرد، با پيشرفت روز افزون مواجه خواهد شد.

در بخش بعدي اين مراسم پوستر «روياي سينما در عصر نوجووني» با حضور محمد عيدي، فريده روشن رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان و مرتضي رشيدي معاون اجتماعی و مشارکت های مردمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی برگزار شد.

در ادامه اين مراسم از مهدي باقر بيگي بازيگر سريال «قصه هاي مجيد» دعوت به گفت و گو درباره سينماي كودك و نوجوان شد.

باقربيگي گفت: من يار هميشه جشنواره بین المللی فيلم های كودكان و نوجوانان هستم و در همه دوره ها حضور خواهم داشت.

در ادامه عليرضا رضاداد دبير سي و يكمين جشنواره بين المللي فيلم هاي كودكان و نوجوانان با ابراز امیدواری از این که المپياد فيلمسازي باید در سراسر کشور جریانی ادامه دار باشد، بیان کرد: دوره نوجواني دوره تبديل انديشه ها به تصوير است و عصر امروز اين امكانات را فراهم كرده تا بتوانيد روياهايتان را به تصوير بكشيد و اگر توانمندي هاي خود را جدي بگيريد مي توانيد حق خود را از سينمای كودك و نوجوان مطالبه كنيد.

دبير جشنواره بين المللي فيلم های كودكان و نوجوانان خاطر نشان كرد: سینما جهان تصوير است و مي توانيم به عنوان گويا ترين زبان انتقال مفهوم از آن نام ببريم. از «عصر نوجووني» صميمانه سپاسگزارم كه اين محيط فرهنگي و جذاب را براي نوجوانان فراهم كرده است.

در انتهاي اين مراسم كه با حضور پرشور نوجوانان و خانواده ها همراه بود، يكي از نوجوانان به نمايندگي از همه همسن و سالان خود بيانه اي را خطاب به مسئولین قرائت کرد.

در این مراسم که با استقبال گسترده مردم رو به رو شده بود، از پوستر فیلم های سینمایی و فیلم های کوتاه حوزه نوجوان برای پخش در مناطق ۱۵ گانه شهری رونمایی شد.

در این مراسم دکتر محمد عیدی معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، دکترفریده روشن و دکتر کوروش محمدی عضو شورای شهر، علیرضا رضاداد دبیر جشنواره، معاونین فرهنگی مناطق پانزده گانه شهرداری اصفهان، مهدی باقر بیگی، مرتضی رشیدی معاون اجتماعی، صالح خشویی رییس اداره فرهنگی، مصطفی حیدری رییس دفتر تخصصی سینما، وکیل زاده مدیر خانه نوجوان حضور داشتند.

سي و يكمين جشنواره بين المللي فيلم هاي كودكان و نوجوانان اصفهان به دبيري عليرضا رضاداد تا ۱۴ شهريور ماه در اصفهان ادامه دارد.   
گزارش

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.