ویرایش:
دوشنبه، 6 خرداد 1398
آخرین اخبار
گزارش
13:54 - 1397/9/2

تابش در جشنواره فیلم کوتاه رضوی یزد اعلام کرد: برگزاری جشنواره ها، فرصتی برای پاسخگویی به دغدغه های انسانی و اخلاقی است

معرفی نامزدهای فیلم‌های کوتاه جشنواره بین‌المللی مقاومتمدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی گفت: برگزاری جشنواره ها، فرصتی است تا هنرمندان به دغدغه های انسانی و اخلاقی در قالب تولید آثار هنری بپردازند.

علیرضا تابش در مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی یزد با اشاره به اینکه سینمای ایران یکی از میراث های بزرگ انقلاب اسلامی ایران است، افزود:

هنرمندان عرصه سینما با زبان تصویر و دانش و تخصص، چهره متفاوت ایرانی اسلامی در طی ۴ دهه گذشته که روزها و سال های پرتلاطم و سختی را گذرانده ، به تصویر کشیدند.

وی معرفی زوایای پیچیده فرهنگ ایرانی به جهانیان و مخصوصا دنیای غرب را با زبان فیلم بسیار موثر دانست و گفت: تولید فیلم کوتاه به عنوان یک جریان پیشرو و گسترده در سال های اخیر باعث شده تا هویت بومی و فرهنگی و خلاقانه در کشور ایران برای جهانیان نمایان شود.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی اظهار داشت : ۱۴ سال پیش مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با این باور که وجود مقدس امام رضا(ع) یک پناهگاه برای ایرانیان و شیعیان است به فکر برگزاری جشنواره های فرهنگی هنری از خوشنویسی تا سینما ، تئاتر، موسیقی و نواهای مذهبی افتادند که این حرکت در نوع خود بینظیر بود.

تابش با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره های رضوی، گفت: نمایش فیلم های کوتاه و مستند در شهرهایی با پیشینه تاریخی مانند یزد، اتفاقات خوبی را در عرصه تولید محتوای تصویری و فرهنگی هنری رقم خواهد زد.

وی همچنین با اشاره به استقبال خوب مردمی از فیلم های منتخب جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی، افزود: این حضور به معنای اتفاقات خوب در حوزه تاثیرگذاری فیلم های کوتاه است که باید از آن حمایت جدی شود.   
گزارش

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.