ویرایش:
دوشنبه، 6 خرداد 1398
آخرین اخبار
گزارش
20:55 - 1397/9/4

بهترین‌های سال انیمیشن ایران معرفی شدند

دهمین جشن بزرگ انیمیشن ایران در حالی برگزار شد که برترین های سال گذشته در حوزه انیمیشن معرفی شدند.

دهمین جشن مستقل انیمیشن ایران به دبیری معین صمدی، عصر امروز یکشنبه ۴ آذرماه با حضور علاقه‌مندان و فعالان عرصه انیمیشن، در سینما کانون تهران برگزار شد.

در این مراسم که با اجرای محمدرضا مقدسیان برگزار شد، برترین‌های حوزه انیمیشن در یک سال گذشته در 9 بخش معرفی و تجلیل شدند.در نخستین بخش اهدای جوایز با حضور هیات داوران جایزه بهترین انیمیت به امیرهوشنگ معین برای انیمیشن "گرگم و گله میبرم" اهدا شد. دیگر نامزدهای این بخش صادق جوادی برای «روباه»، عباس جلالی یکتا و حجت اعظم‌پور برای «پسر دریا» و لیلا شعبانی‌نژاد برای «سیم ششم» بودند.

اهدای جایزه بهترین طراحی صدا بخش بعدی برنامه بود که با حضور هیات داوران روی سن برگزار شد.

قاسمی از داوران بخش صدا در توضیح فاکتورهای انتخاب بهترین اثر گفت: این انتخاب بسیار تخصصی است به خصوص که صداگذاری انیمیشن متفاوت از سینما است. به همین دلیل توجه ویژه تری به جزئیات و ظرافت های انیمیشنی داشتیم.

انیمیشن‌های «پلکان»، «قایم موشک»، «گرسنگی» و «گرگم و گله می‌برم؟» نامزد بخش بهترین طراحی صدا بودند که از میان این آثار آرمین بهاری برای انیمیشن «قایم موشک» جایزه اصلی را از آن خود کرد.

در ادامه هیات داوران بخش بهترین فضاسازی روی سن حاضر شدند.

در بخش بهترین فضاسازی مهدی شیری با انیمیشن «شب ترسناک لومو»، صادق جوادی و شهرام خوارزمی با «روباه» و امیرهوشنگ معین برای «گرگم و گله می‌برم» نامزد بودند که از این میان مهدی شیری برای "شب ترسناک لومو" لوح تقدیر دریافت کرد و جام زرین این بخش به صادق جوادی و شهرام خوارزمی برای انیمیشن روباه اهدا شد.

جوادی این جایزه را دریافت کرد و پس از آن پیام صوتی شهرام خوارزمی که به دلیل کسالت در مراسم حضور نداشت، پخش شد.

در ادامه برنامه امیرسحرخیز بعنوان رئیس صنف انیمیشن نکاتی را درباره غایبان این مراسم اعلام کرد و در سخنانی کوتاه گفت: این ماه، ماه ضیافت انیمیشن بود. ما سعی میکنیم شکل داوری ها تخصصی تر شود. صنف انیمیشن یک خانه سینمای کوچک است که صنف های مختلفی در دل خود دارد.

وی ادامه داد: کارگردانان معمولا در جشنواره های فیلم کوتاه که زیاد هم هستند دیده میشوند و در این جشن میخواهیم حرفه ها و صنف های دیگر را بیشتر ببینیم. حتما سیستم داوری ما بدون باگ و ایراد نیست و سعی در رفع اشکالات آن داریم. در آینده نزدیک همه فیلم های نامزد در بخش های مختلف را به اکران میگذاریم تا امکان قضاوت بهتر درباره این آثار باشد. 

منبع: مهر
 
گزارش

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.