ویرایش:
دوشنبه، 6 خرداد 1398
آخرین اخبار
گزارش
13:24 - 1397/9/7

در دیدار علیرضا تابش با مدیرعامل الارز لبنان مطرح شد: تأکید بر حضور سینمای ایران در بازار جهان اسلام

«علیرضا تابش» مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، عصر سه شنبه ۶ آذر ۹۷، در حاشیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با «علی ضاهر» مدیرعامل شرکت الارز لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد سینمایی فارابی، در این دیدار که پیرو امضای تفاهم نامه پیشین در ۲۵ خرداد ۹۴ صورت گرفت، بحث و گفت‌وگو درباره: تسهیل در روند اکران فیلم‌های ایرانی در سینماهای لبنان، دوبله و زیرنویس فیلم‌های ایرانی به زبان عربی، بازاریابی فیلم‌های ایرانی با کیفیت مطلوب برای نمایش خانگی لبنان و همکاری‌های سینمایی در حوزه کودک و نوجوان، صورت گرفت.در این دیدار «علی ضاهر» به استقبال مردم لبنان از فیلم‌های ایرانی اشاره کرد و از همکاری‌های بنیاد سینمایی فارابی طی دو سال اخیر برای اکران فیلم‌های ایرانی در لبنان تشکر کرد.

وی با اشاره به حضور هنرجویان لبنانی در کلاس‌های آموزشی دارالفنون، همزمان با جشنواره جهانی فیلم فجر، از رضایت هنرجویان لبنانی از این دوره آموزشی خبر داد. علی ضاهر در بخش دیگری از صحبت‌های خود، استفاده از تجارب سینمای ایران در برگزاری جشنواره‌های سینمایی در لبنان را ضروری دانست.

در این دیدار که «رائد فریدزاده» معاون امور بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی نیز حضور داشت، «علیرضا تابش» ضمن اظهار خوشوقتی از ملاقات مجدد با «علی ضاهر»، با اشاره به تولید و نمایش فیلم‌های سینمایی با مضامین انسانی و فرهنگ پایداری، بر مبانی استراتژیک بنیاد سینمایی فارابی مبنی بر حضور جدی سینمای ایران در بازار جهان اسلام – به ویژه سینماهای لبنان- تأکید کرد.

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» از ۵ تا ۹ آذر سال جاری در تهران برگزار می‌شود.   
گزارش

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.