ویرایش:
چهار شنبه، 29 خرداد 1398
آخرین اخبار
گزارش
08:57 - 1398/1/27

در آیین «بهاریه فیلم‌های کوتاه» مطرح شد :فیلم‌های کوتاه را تبلیغ کنید تا سینمای مستقل ادامه پیدا کند


کارگردان‌های بسته «بهاریه فیلم‌های کوتاه» در آیین دیدار این برنامه با اشاره به اینکه فیلم‌های کوتاه حمایت زیادی برای تبلیغات ندارند، از حاضران خواستند در صورتی که از این آثار خوششان آمد با پیشنهاد آن در فضای مجازی باعث تداوم سینمای مستقل شوند.

به گزارش سایت هنر و تجربه، مراسم آیین دیدار بسته «بهاریه فیلم‌های کوتاه» ساعت ۲۰ دوشنبه ۲۶ فروردین در موزه سینما برگزار شد.

در ابتدا پوستر این مراسم از سوی عوامل فیلم‌ها و چهره‌هایی هم‌چون لیلی گلستان، همایون اسعدیان و… در فضای باز موزه سینما امضا شد و پس از آن حضار به داخل سالن رفتند که به دلیل جمعیت زیاد بسیاری ایستاده مراسم را دنبال کردند.

پیش از نمایش فیلم، فرهاد مکاری که اجرای مراسم را برعهده داشت، با اشاره به کمبود حامیان مالی برای فیلم‌های کوتاه گفت:«معمولا فیلم‌های کوتاه حامی چندانی ندارند. امیدوارم برنامه‌های این‌چنینی نه تنها باعث جذب حامیان خصوصی شود بلکه موجب شود حامیان دولتی هم پیدا شوند.»

او با بیان اینکه فیلم‌های ارائه شده در این بسته در بیشتر از دویست جشنواره بین‌المللی شرکت و بیش از صد جایزه دریافت کرده‌اند، باردیگر به موضوع حامیانی برای این فیلم‌ها اشاره کرد:«این آثار بدون هیچ حمایت خاصی تولید شده‌ و برای فرهنگ ایران افتخار کسب کرده‌اند.»

در ادامه آرمان فیاض، کارگردان «مانیکور» با اشاره به جمعیت حاضر در سالن گفت:«برایم باعث افتخار است که چنین جمعیتی آمده و این وضعیت بسیار خوشحال کننده است. امیدوارم از فیلم‌ها خوشتان بیاید.»

پس از آن مهدی آقاجانی، کارگردان «سیندرلا» عنوان کرد:«خوشحالم چنین جمعیتی آمده است چون ما با سختی فیلم می‌سازیم و وقتی این‌همه جمعیت برای دیدن فیلم‌هایمان آمده‌اند، مایه دلگرمی‌مان می‌شود. نکته هیجان‌انگیز دیگر حضور تعداد زیادی از اساتید انیمیشن است که از آمدن‌شان خوشحالیم.»

پویا نبی، کارگردان «خوابگردها» به نیابت از کارگردان‌های حاضر با عذرخواهی از جمعیتی که به صورت سرپا مراسم را دنبال می‌کردند، افزود:«چهره‌های سرشناسی زیر این سقف جمع شده‌اند. تا به حال این‌همه آدم حسابی را یک‌جا ندیده بودم.»

او هم خواستار حمایت از فیلم‌های کوتاه شد:«فیلم‌های کوتاه حمایت زیادی برای تبلیغات ندارند. هریک از شما می‌توانید یک رسانه باشید برای همین اگر این فیلم‌ها را دیدید و خوشتان آمد، لطفا در فضای مجازی پیشنهاد دهید تا سینمای مستقل بتواند به راهش ادامه دهد.»

حسین ملایمی، کارگردان «بدو رستم بدو» هم از اکران انیمیشن در این بسته اظهار خوشحالی کرد:«اتفاق مبارکی است که در این دوره اکران فیلم‌های کوتاه، انیمیشن هم داریم و امیدوارم این کار فتح بابی برای دوره‌های بعدی شود.»

در پایان طوفان نهان قدرتی، کارگردان «زونا» به عنوان آخرین سخنران این برنامه گفت:«امیدوارم درحال ترک سالن راضی باشید. تشکر ویژه‌ای هم داریم از شرکت نماوا که تنها حامی مراسم ما بود و این نشان می‌دهد فیلم کوتاه آن‌چنان مهم است که چنین شرکت قدری پشت آن می‌ایستد و ممنون از هنروتجربه که از ما حمایت می‌کند.»

«بهاریه فیلم‎ کوتاه» سومین مجموعه پس از «فیلم‎ها‎ی کوتاه نوروزی»،«فیلم‎ها‎ی کوتاه تابستانه» و«فیلم‎های کوتاه زمستانه» است که در سینماهای هنروتجربه به نمایش در می‎آید.این مجموعه شامل فیلم‌های «زونا» ساخته طوفان نهان قدرتی، «خوابگردها» ساخته پویا نبی، «سیندرلا» ساخته مهدی آقاجانی، «مانیکور» ساخته آرمان فیاض و انیمیشن «بدو رستم بدو» ساخته حسین ملایمی می‌شود.   
گزارش

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.