ویرایش:
سه شنبه، 6 خرداد 1399
آخرین اخبار
گزارش
15:03 - 1398/2/30

عليرضا تابش، دبير جشنواره: زنجيره صنعت سينما در اصفهان شكل گيرد

شهردار اصفهان گفت: با توجه به شرایط خاص به وجود آمده برای کشور در فضای بین المللی، جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان باید به یک فرصت طلایی برای خانواده های اصفهانی تبدیل شده و از این رویداد سینمایی به خوبي بهره برداري شود.

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی شهرداری اصفهان؛ قدرت اله نوروزی در اولین جلسه شوراي عالي برنامه ریزی سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم هاي کودکان و نوجوانان اصفهان اظهار کرد: تاکید بر نام اصفهان برای برگزاری اين جشنواره، صرفا تاکید بر یک محدوده جغرافیایی نیست بلكه اصفهان بخشي از برند اين جشنواره است. در عين حال لازم است این رویداد مهم بین المللی بتواند در عرصه جهانی بیش از گذشته عرض اندام کرده و به اصفهان محدود نشود.وی تصریح کرد: برگزاری جشنواره در اصفهان باید شرایطی را فراهم کند تا افراد فعال و علاقمند در حوزه فیلم که از نام و نشان کمتری برخوردارند نیز بتوانند به عرصه آمده و آثارشان ديده شود. با توجه به شرایط خاص به وجود آمده برای کشور در فضای بین المللی، جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان باید به یک فرصت طلایی تبدیل شده و از این رویداد سینمایی به خوبي بهره برداري شود.

شهردار اصفهان با بیان اینکه می توان از افراد علاقمند و داوطلب برای برگزاری هر چه بهتر جشنواره و کاهش هزینه ها استفاده کرد، ادامه داد: این موضوع برای شهرداری اصفهان بسیار مهم است زیرا ضمن فرصت دادن به جوانان و رشد استعدادهای آنان، یک سرمایه گذاری جدید برای آینده محسوب مي شود.
وی با بیان اینکه باید حس برگزاری رویداد جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان ایجاد شود، اضافه کرد: این موضوع بسیار مهمی اس
ت زیرا گاهی اوقات رویدادی در شهر اتفاق می افتد اما حس شوق انگیز را در میان شهروندان ایجاد نمی کند، شور و حسی که جشنواره در شهر ایجاد می کند بسیار مهم است. باید شرایط برای هر مهمان خارجی یا داخلی که از فرودگاه وارد اصفهان می شود به گونه ای فراهم شود که برگزاري اين رويداد بين المللي را در نقاط مختلف سطح شهر به شكلي ملموس ببيند.

نوروزی ضمن تأکید بر جلب مشارکت سایر ارگان ها و سازمان ها در برگزاری جشنواره فیلم کودک، اظهار داشت: ديگر دستگاه ها و نهادها هم بايد از روند توليد و نمایش فيلم و جریان فيلمسازي برای کودکان و خانواده ها حمايت كنند.
وی بیان داشت: شهرداری اصفهان در خصوص برگزاری اين جشنواره در اصفهان نگاه روشني داشته و با نگاه بین المللی نه تنها به کودکان کشور بلکه به کودکان سراسر جهان فکر مي کند.

شهردار اصفهان در پایان بر لزوم ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره در اصفهان، تأکید کرد.زنجيره صنعت سينما در اصفهان شكل گيرد

دبیر سي و دومين جشنواره بین المللی فیلم هاي کودکان و نوجوانان اصفهان نيز در ادامه این جلسه اظهار کرد: طي چند روز گذشته فراخوان و مقررات سی و دومین دوره جشنواره منتشر شد و انتظار مي رود مانند سال هاي گذشته شاهد استقبال فيلمسازان داخلی و بين المللي برای شركت آثارشان در این جشنواره باشيم.
علیرضا تابش با اشاره به اينكه اصفهان شهر خلاق سینمای کودک نيز هست، تصریح کرد: به موازات برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان ضروری است این شهر به پایگاه مطمئن برای حمایت از تولیدات سینمایی ویژه کودکان و نوجوانان تبدیل شود تا در طول سال، در کنار برگزاری جشنواره کودک، رویدادهای دیگر مانند نمایشگاه دستاوردهای صنعت سینما كه سال گذشته برگزار شد، ادامه يافته و زنجیره صنعت سینما در شهر اصفهان شکل گیرد.

وی ادامه داد: شورای برنامه ریزی جشنواره علاوه بر اینکه زیر نظر شهردار اصفهان و عضویت نهادهای سینمایی و فرهنگی، یک نگاه کلان به وضعیت جشنواره فیلم کودک و نوجوان دارد باید نيم نگاهي نيز به وضعیت سینمایی و هنری شهر اصفهان در عرصه های تولید و اکران فیلم هم داشته باشد.

پيوند بيشتر جشنواره با مردم

دبیر سي و دومين جشنواره بین المللی فیلم هاي کودکان و نوجوانان اصفهان با بیان اینکه جشنواره فیلم کودک امسال همزمان با رویداد مبارک عید غدیر برگزار می شود، افزود: از فرصت جشن های اين ايام مي توان براي پيوند هر چه بيشتر مردم با جشنواره استفاده كرد.
وی اضافه کرد: تلاش برای انزوای ایران و تشدید ایران هراسی در عرصه جهانی و شدت دادن به تحريم ها، در دستورکار دشمنان ملت ایران قرار دارد و این شرایط برگزارکنندگان این جشنواره بین المللی را مصمم مي كند ضمن فراهم کردن حضور چهره ها و مهمانان شاخص بین المللی و برگزاري رويدادهاي جانبي در جشنواره، نسبت به معرفي هر چه بهتر توانمندی سینمای نجیب ايران در عرصه بين الملل بیش از گذشته اقدام شود.

وی با عنایت به سیاست عدالت فرهنگی تاکید کرد: امسال نیز همزمان با برگزاری جشنواره در اصفهان، نمایش منتخب فیلم های کودک و نوجوان در سراسر کشور در همان ایام انجام خواهد شد. امیدواريم شور و رایحه جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان در کل کشور جريان یابد و کودکان و نوجوانان بتوانند در کنار خانواده های خود از مواهب این جشنواره استفاده کنند. همچنين جشنواره امسال موضوع استان هاي درگير سيل و كودكان و نوجوانان اين استان ها را نيز مد نظر دارد و مردم در کنار هنرمندان، مسئولیت اجتماعی خود را انجام خواهند داد.

دبیر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان گفت: با توجه به اینکه دنیای كودكان نسل جدید، دنیای دیجیتال است لازم دیدیم در این دوره از جشنواره به محتوای سرگرمی کودکان در فضای دیجیتال، توجه داشته باشیم، به همين دليل بخش ویژه ای برای آثار "وب سری" در نظر گرفته شده تا توجه جدی تری به نیازهای کودکان در این حوزه صورت گیرد.
وی با بیان اینکه بخشی برای همکاری سینمایی شهرهای خواهرخوانده با اصفهان در نظر گرفته شده است گفت: از حضور رسانه های بین المللی برای پوشش اخبار این جشنواره استقبال می کنیم، تا همانگونه که پوشش اخبار جشنواره در رسانه های محلی و ملی انجام می شود پژواک بین المللی این رویداد بیش از گذشته باشد.

تابش با بیان اینکه دو دوره المپیاد فیلمسازی نوجوانان با موفقیت برگزار شده است، گفت: امسال اصفهان میزبان سومین دوره المپیاد فیلمسازی نوجوانان خواهد بود و شاهد برگزاری این رویداد مختص نوجوانان، همزمان با برگزاری سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان خواهیم بود.

همچنين رییس کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای شهر اصفهان در جلسه شورای عالی برنامه ریزی جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان اظهار کرد: جشنواره سال گذشته با توجه به شرایط موجود و افزایش چندبرابری هزینه ها در وضعیت بسیار خوبی برگزار شد و با مديريت هزينه ها توانست به شاخص هاي كيفي مدنظر خود دست يابد.

فریده روشن با بیان اینکه افزايش مشاركت هنرمندان اصفهانی از اتفاقات خوب سال گذشته بود، تصریح کرد: برگزاری جایزه زاون نيز اتفاق مهم و ارزشمندي بود كه به لحاظ روحی به هنرمندان و سینماگران اصفهانی آرامش بخشید.

در اين جلسه همچنين مرتضي كاظمي عضو شوراي سياستگذاري جشنواره و مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، مرضيه برومند و رسول صدرعاملي اعضاي شوراي برنامه ريزي و كارگردان سينما و عليرضا رضاداد عضو شوراي برنامه ريزي جشنواره نكات، دغدغه ها و پيشنهادهاي خود را در خصوص برگزاري اين جشنواره مطرح كردند.

دكتر نوروزي، شهردار اصفهان در اين جلسه از خدمات عليرضا رضاداد دبير دو دوره اخير جشنواره بين المللي فيلم هاي كودكان و نوجوانان اصفهان تقدير كرد.
سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان به دبیری علیرضا تابش از ۲۸ مرداد تا ۴ شهریور ماه در اصفهان برگزار می‌شود.
   
گزارش

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.