ویرایش:
دوشنبه، 12 خرداد 1399
آخرین اخبار
گزارش
14:32 - 1398/7/17

اکران فیلمهای جدید بر گیشه سینما تاثیرگذار بود؟

در حالی مهرماه به نیمه رسید که آمار فروش فیلمهای روی پرده با وجود اکران فیلم‌های جدید که اکثرا آثار نمایش داده شده در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر بودند، نشان از فروشی حدودا هفت میلیاردی برای سینمای کشور دارد با این وجود مهرماه سال ۹۷ تاکنون، درآمد حاصل از گیشه سینماها رقمی ۲۰ میلیاردی را به ما نشان می‌دهد.

 بر اساس اطلاعات و آمار درج شده در سامانه فروش سینمای ایران، فیلم سینمایی «درخونگاه» به کارگردانی سیاوش اسعدی با بازی امین حیایی، ژاله صامتی، مهراوه شریفی نیا ، نادر فلاح ، محمود جعفری ،منصور شهبازی ،افشین سنگ چاپ ،فاطمه مرتاضی و پانته آپناهی ها با محدودیت سنی ۱۲ سال به بالا، پس از یک هفته نمایش با جذب ۲۶ هزار مخاطب، ۳۴۶ میلیون تومان فروش داشته است. این فیلم که برای نخستین بار در جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد با در اختیار داشتن ۶۹ سینما به تفکیک ۲۸۳ میلیون تومان در تهران فروش داشته است.

فیلم سینمایی «سال دوم دانشکده من» به کارگردانی رسول صدرعاملی با حضور سها نیاستی، فرشته ارسطویی، علی مصفا، پدرام شریفی، بابک حمیدیان، ویشکا آسایش، شقایق فراهانی، نیلوفر خوش خلق که از ۱۰ مهرماه روی پرده سینماهای تهران و شهرستان رفته است ۲۱۷ میلیون تومان فروش داشته که به تفکیک ۱۱۰ میلیون تومان از آن سهم فروش در سینماهای تهران بوده است. این اثر در حال حاضر در ۹۷ سینما نمایش دارد.

فیلم «پیلوت» به کارگردانی ابراهیم ابراهیمیان که اکران خود را از سوم مهرماه آغاز کرده و با محدودیت سنی ۱۵+ سال روی پرده رفته است، تا امروز ۲۹۶ تومان فروش داشته و بیش از ۲۳هزار مخاطب به سینما جذب کرده است. از مجموع فروش این فیلم با در اختیار داشتن در مجموع ۷۲ سینما، سهم تهران ۲۰۹ میلیون تومان بوده است.

فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز۲ / رد خون» ساخته محمد حسین مهدویان که از سوم مهرماه روی پرده رفته و با محدودیت سنی بالای ۱۲ سال نمایش خود را آغاز کرده تا امروز پس از گذشت دو هفته اکران، دو میلیارد و ۳۷۲ میلیون تومان فروش داشته و یک میلیارد و ۴۷۹ میلیون تومان سهم سینماهای تهران بوده است. این فیلم سینمایی که اولین نمایش خود را در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر داشته در حال حاضر در ۱۸۱ سینما در تهران و شهرستان نمایش دارد.

فیلم مستند «آبی به رنگ آسمان» به کارگردانی امیر رفیعی که مروری بر تاریخ باشگاه استقلال ایران از زمان تاسیس تا امروزش است، با شروع اکرانش از سوم مهرماه تا امروز ۲۶ میلیون تومان فروش داشته هزار و ۸۹۵ نفر آن را در سینماها تماشا کرده‌اند. این مستند در ۲۳ سالن سینمایی در کشور نمایش دارد.

درام سینمایی «شاه کش» ساخته وحید امیرخانی که اکرانش را از ۲۷ شهریورماه آغاز کرده و با محدودیت سنی ۱۲+ سال روی پرده رفته است، حدود ۷۶۰ میلیون تومان فروش داشته که از این مقدار ۴۹۲ میلیون تومان آن سهم تهران بوده است. این فیلم تا امروز ۶۲ هزار مخاطب داشته و در ۱۱۹ سینما اکران داشته است.

فیلم «کروکودیل» به کارگردانی مسعود تکاور که هفته آخر شهریور روی پرده سینماها رفت است، با محدودیت سنی بالای ۱۵ سال و در اختیار داشتن ۹۲ سالن سینمایی بیش از ۲۴۴ میلیون تومان فروش داشته و به تفکیک ۱۴۰ میلیون تومان در تهران فروش داشته در مجموع ۲۱ هزار نفر مخاطب این فیلم بوده‌اند.

همچنین سینمایی «کلوپ همسران» ساخته مهدی صباغ زاده که از ۲۶ شهریورماه نمایش خود را آغاز کرد، با محدودیت سنی ۱۵+ سال، با جذب ۱۲۹ هزار نفر مخاطب، یک میلیارد و ۵۸۷ میلیون تومان فروش داشته و در ۱۳۳ سینما روی پرده رفته است.

فیلم سینمایی «مردی بدون سایه» علیرضا رئیسیان که نمایش خود را ۲۷ شهریورماه آغاز کرده با محدودیت سنی ۱۲+ سال که برای نخستین بار در جشنواره سی و هفتم فجر به نمایش درآمد با وارد شدن به سومین هفته اکران خود ۹۷۲ میلیون تومان فروش داشته است. این فیلم که در ۱۰۶ سینما نمایش داشته، تا امروز ۷۷ هزار مخاطب به سینما جذب کرده است.

«شکستن همزمان بیست استخوان» به کارگردانی جمشید محمودی با اکران از ۲۲ شهریورماه در سینماها، ۲۲۴ میلیون تومان فروش داشته و به تفکیک از مجموع فروش این فیلم ۱۴۶ میلیون تومان سهم سینماهای تهران بوده است. این اثر در ۵۹ سینما در تهران و شهرستان نمایش دارد.

فیلم سینمایی «ایده اصلی» ساخته آزیتا موگویی که نمایش خود را از نیمه مرداد آغاز کرده و اکنون روزهای پایانی اکران خود در سرگروهی را می‌گذراند، تا امروز سه میلیارد و ۸۵۸ میلیون تومان فروش داشته که بیش از دو میلیارد از آن سهم سینماهای تهران بوده است. این فیلم سینمایی با در اختیار داشتن ۱۷۲ سینما، بیش از ۳۰۰ هزار نفر مخاطب به سینما جذب کرده است.

فیلم سینمایی «مسخره باز» به کارگردانی همایون غنی زاده و تهیه کنندگی علی مصفا، با بازی صابر ابر، بابک حمیدیان، هدیه تهرانی، رضا کیانیان، داریوش موفق، محسن حسینی، باحضور علی نصیریان از امروز روی پرده سینماهای تهران و شهرستان رفته است. این فیلم که اولین حضورش روی پرده در جشنواره فیلم فجر بوده است اکنون با محدودیت سنی +۱۲ سال اکران عمومی اش را آغاز کرده است. 

منبع: ایسنا  
گزارش

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.