ویرایش:
دوشنبه، 12 خرداد 1399
آخرین اخبار
گزارش
15:49 - 1398/7/17

علیرضا تابش در آیین سپاس جشنواره کودک : عوامل جشنواره، سرمایه های جشنواره هستند

دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان گفت: بسیار خوشحالم که همزمان با روز جهانی کودک، از تلاشگران جشنواره ای تقدیر شد که مختص به فیلم‌های کودکان و نوجوانان است.

به گزارش خبرنگار ستاد اطلاع رسانی سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، علیرضا تابش در آیین تجلیل از تلاشگران سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با بیان اینکه روز جهانی کودک در کشورهای مختلف برگزار می‌شود، ادامه داد: در عرصه فرهنگ و هنر ایران، نهادهای مختلفی با همراهی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان روز جهانی کودکان را گرامی می‌دارند و اصفهان به عنوان پایگاه سینمای کودک و میزبان اصلی جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوان فعالیت‌های ارزشمندی را برای گردهمایی فیلمسازان در عرصه ملی و بین‌المللی انجام داده است.

وی افزود: هر سال شاهد حضور پر شورتر فیلمسازان در جشنواره بوده‌ایم و امید داریم در دوره‌های بعدی جشنواره، فیلمسازان کودک و نوجوان حضور فعال‌تر داشته و فیلم‌های بیشتر‌ی برای کودکان ایران و جهان بسازند.

دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با اشاره به اینکه امسال، خبرنگاران نوجوان مهارت، جسارت و سواد رسانه‌ای خود را در جشنواره به نمایش گذاشتند، تصریح کرد: بدون شک این سرمایه برای جشنواره باقی می ماند و اثرات خود را در سال‌های آینده نشان خواهد داد. برای هنرمندان صاحب اثر در جشنواره، نوع پرسش‌ها، سطح سواد و دانش خبرنگاران نوجوان، جالب و قابل تقدیر بود و این سرمایه ای ارزشمند برای جشنواره کودک است.

تابش با اشاره به حضور فعال خبرنگاران نوجوان، در جشنواره امسال تصریح کرد: خبرنگاران نوجوان با حضور پویای خود در نشست رسانه ای فیلم‌ها، سوالاتی را مطرح می‌کردند که نشان دهنده سواد سینمایی و اطلاعات بالای آن ها داشت و این تلاش ها جای تقدیر دارد.

وی همچنین با اشاره به آمار بالای اعضای باشگاه مخاطبان نسبت به سال قبل، گفت: در باشگاه داوطلبان جشنواره امسال رکورد جدیدی ثبت شد که نشان از استقبال نیروهای داوطلب برای همکاری در بخش های مختلف جشنواره فیلم کودک دارد.

تابش افزود: همکاران ما در دبیرخانه جشنواره با اعتقاد راسخ به زمینه سازی حضور توانخوهان در جشنواره، تلاش کردند تا تعداد افراد دارای معلولیت، با هماهنگی انجمن‌ها و سمن‌های توانخواهان برای اولین بار از تماشای فیلم‌های جشنواره بهره‌مند شوند.

تابش حضور کودکان و نوجوانان همراه با خانواده هایشان در جشنواره را یک سرمایه دانست و گفت: جذب حداکثری مخاطبان جشنواره امسال دستاوردی ارزشمند برای برگزار کنندگان این رویداد است و به یاری خدا و همت مسئولان شهری اصفهان و هنرمندان، ستاد و دبیرخانه جشنواره در طول سال فعال خواهد بود.

همچنین قدرت اله نوروزی، شهردار اصفهان در این مراسم گفت: هفته ملی و روز جهانی کودک را تبریک می گویم. مجموع تلاش هایی که برای برگزاری سی و دومین دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان انجام شد، منجر به برپایی یک جشنواره ارزشمند در اصفهان شد.

وی افزود: غیر از تشکر از همه عوامل و دست اندرکاران اجرایی این جشنواره در هر سطح و هر جایگاه، تشکر اصلی را از مخاطبان جشنواره، شهروندان و کسانی دارم که به سینماها آمدند و به جشنواره رونق دادند. بدون حضور آن ها این جشنواره معنا نداشت.

وی با اشاره به سرمایه های انسانی این جشنواره افزود: در این جشنواره کسانی بودند که بدون هیچ چشمداشتی به یاری ما آمدند و در قالب باشگاه مخاطبان جشنواره، کار را به پیش بردند. از اعضای این باشگاه هم تشکری ویژه دارم.

وی ادامه داد: اصفهان شهر دوستدار کودک است و تلاش می کند هر چه بهتر و بیشتر به شاخصه های شهر دوستدار کودک نزدیک شود. همه باید به تحقق این شاخصه ها کمک کنیم. همه دستگاه ها و همه شهروندان باید کمک کنند. چراکه اگر شهری دوستدار کودک باشد، یقینا برای همه اقشار و شهروندانش، ایمن و آرام و با نشاط و زیست پذیر است.

یاران جانی جشنواره

همچنین ایمان حجتی، مدیر اجرایی این جشنواره با خوانش شعری منسوب به مولانا، عوامل اجرایی جشنواره را «یاران جانی» جشنواره خواند و گفت: این افراد یاران جانی جشنواره، اصفهان و سینما بودند و سرمایه‌های ما هستند

وی با اشاره به راه اندازی مرکز اسناد جشنواره برای اولین بار، گفت: اسناد این جشنواره سی و دو ساله، هویت این جشنواره است. از همین جا از همه افراد می خواهم در این راه به ما کمک کنند و اسناد و آرشیو خود را در اختیار مرکز اسناد جشنواره قرار داده و ما را در تکمیل آن راهنمایی کنند.

در پایان این مراسم از مدیران و اعضای کمیته های مختلف، دست اندرکاران و عوامل اجرایی جشنواره تقدیر شد.

همچنین پژمان بازغی و محمد سلوکی، مجری های افتتاحیه و اختتامیه جشنواره از طریق پیام ویدیویی با دست اندرکاران جشنواره صحبت و از عوامل جشنواره و مردم اصفهان تشکر کردند. گفتنی است آیین سپاس از دست اندرکاران و عوامل اجرایی جشنواره، پس از هفت سال برگزار شد.   
گزارش

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.