ویرایش:
شنبه، 29 شهریور 1399
آخرین اخبار
گزارش
14:33 - 1398/11/7

رویای سیاه عطارپور در موزه سینما روی پرده رفت

عصر دیروز (یکشنبه 6 بهمن‌ماه) با حضور استاد دکتر محمدعلی موحد و جمعی از اهالی فرهیخته‌ی فرهنگ و هنر کشور، فیلم مستند «رویای سیاه» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی اُرد عطارپور که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده است، در موزه سینما روی پرده رفت.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در آغاز این برنامه که اجرای آن برعهده‌‎ی شهنام صفاجو بود، اُرد عطارپور از جانب استاد موحد، از حضور گسترده‌ی حضار تشکر و قدردانی کرد و در ادامه صحبت‌های خود، به ذکر نام و سپاسگزاری از همکاران خود در مراحل مختلف تولید این پروژه پرداخت و از معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی و مدیریت و کارکنان موزه سینما هم برای فراهم آوردن امکان نمایش این فیلم تشکر کرد.

در مستند «رویای سیاه» که برای اولین بار، در بخش مسابقه ملی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به نمایش درآمد و نامزد کسب تندیس بهترین پژوهش جشنواره شد، تاریخ صنعت نفت ایران به روایت «محمدعلی موحد» بررسی و تحلیل می‌شود.

گفتنی است که در برنامه نمایش این فیلم که عصر دیروز در سینما فردوس موزه سینما برگزار شد، استاد محمدعلی موحد و خانواده محترمش حضور داشتند. استاد منوچهر انور چهره‌ی شاخص سینمای مستند ایران نیز از میهمانان این برنامه بود. دکتر حجت‌الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، مصطفی ملکیان فیلسوف و دین‌پژوه، علی‌اشرف مجتهد شبستری سفیر سابق ایران در تاجیکستان، دکتر محمد کیاسالار دبیر جشنواره اخلاق پزشکی، اُرد زند، آرش لاهوتی و... هم از دیگر حضار برنامه نمایش مستند «رویای سیاه» بودند.

   
گزارش

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.