ویرایش:
شنبه، 18 مرداد 1399
آخرین اخبار
گزارش
20:00 - 1398/11/13

اکران 18 فیلم از جشنواره فیلم فجر در بوشهر

18 فیلم منتخب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر و جشن سیمرغ و پروانه‌ها در سینمای شهید آوینی بوشهر اکران می‌شود.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر گفت: ستاد برگزاری سی ‌و هشتمین جشنواره فیلم فجر، منتخب فیلم‌های بخش سودای سیمرغ و فیلم‌های جشنواره را به استان‌ها اعلام کرد که همانند دوره‌های قبل و همزمان با تهران، این جشنواره از 15 تا 21 بهمن ماه در بوشهر هم برگزار می‌شود.

محمدحسین زندویان بیان کرد: 5 فیلم در بخش جشن سیمرغ و پروانه ها و 13 فیلم سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در سینما شهید آوینی بوشهر به نمایش گذاشته می‌شود.

وی اظهار داشت: «تورنا» به کارگردانی سید جواد هاشمی، «قطار آن شب» به کارگردانی حمیدرضا قطبی، «بیست و سه نفر» به کارگردانی مهدی جعفری، «کاتی و ستاره» به کارگردانی عبدالرضا مجلسی و «منطقه پرواز ممنوع» به کارگردانی امیر داساگر از فیلم های جشن سیمرغ و پروانه‌ها هستند.

زندویان ادامه داد: «دشمنان» به کارگردانی علی درخشنده، «مغز استخوان» به کارگردانی حمیدرضا قربانی، «روز بلوا» به کارگردانی بهروز شعیبی، «من می ترسم» به کارگردانی بهنام بهزادی، «روز صفر» به کارگردانی سعید ملکان، «آتابای» به کارگردانی نیکی کریمی، «سه کام حبس» به کارگردانی سامان سالور، «آن شب» به کارگردانی کوروش آهاری، «قصیده گاو سفید» به کارگردانی بهتاش صناعی ها، «تومان» به کارگردانی مرتضی فراشبندی، «کشتارگاه» به کارگردانی عباس امینی، «خوب، بد، جلف2» به کارگردانی پیمان قاسمخانی و «لباس شخصی» به کارگردانی امیرعباس ربیعی فیلم‌های جشنواره هستند که در بوشهر به روی پرده می‌روند.

وی عنوان کرد: اکران فیلم‌های جشن سیمرغ و پروانه‌ها صبح ساعت 9:30 به صورت رایگان خواهد بود و فیلم‌های جشنواره هر روز در سه سانس 17:30، 19:30 و 21:30 به نمایش در می‌‌آید.  
گزارش

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.