ویرایش:
جمعه، 28 شهریور 1399
آخرین اخبار
گزارش
11:26 - 1398/11/20

روزنوشت فجر 8| هت تریک و ستاره

هشتمین روز از جشنواره فیلم فجر با سه فیلم «تعارض»، «پدران» و « من می ترسم» پیگیری شد. نقطه جالب توجه امروز هت‌تریک بازیگرانی مثل علیرضا ثانی فر و ستاره پسیانی بود چرا که سومین فیلمشان در جشنواره سی و هشتم روی پرده رفت. اما شاید مهمترین اتفاق امشب در سانس ساعت 10 و نمایش فیلم « شین» رقم خورد چرا که شهاب حسینی تهیه کننده فیلم برای اکران به کاخ جشنواره آمد و فضای پردیس ملت را تحت تاثیر قرار داد. حضور شهاب حسینی در جشنواره نشان داد که او کماکان محبوب‌ترین ستاره سینمای ایران است.

زندگی با دوربین مداربسته

اولین فیلم اکران امروز فیلم «تعارض» ساخته محمدرضا لطفی روزنامه نگار سابق و فیلمساز حال حاضر است. این فیلم کم بازیگر با حضور رضا بهبودی و سودابه بیضایی داستانی روانشناختی را روایت می‌کند و نمایش زندگی مردی به نام رضا تمدن حیدرآبادی است که دچار افسردگی شده است. فیلم از دریچه و زاویه دوربین‌های مداربسته زندگی این مرد را دنبال می‌کند. شاید از نظر ساختار و مضمون «تعارض» متفاوت ترین فیلم امسال باشد.

پسران

شاید برای هرکسی اتفاق بیفتد! داستان دو دوست جوان و صمیمی که می‌خواهند خوش بگذرانند اما تصادفی مرگبار باعث می‌شود که کشته شدن یکی از پسرها ، پای پدران را به ماجرا باز کند. دوستی پسرها تبدیل به انتقام می‌شود. علیرضا ثانی فر بعد از دو فیلم «قصیده گاو سفید» و « ابربارانش گرفته» این بار در فیلم «پدران» نقش یکی از پدرها که معلمی سرشناس است را بازی می‌کند.پایان باز

بهنام بهزادی با فیلم « من می‌ترسم» به جشنواره سی وهشتم آمد. فیلم با همان جنس و بافت تصویری همیشگی بهزادی داستان چند شخصیت را روایت می‌کند که به طرز پیچیده‌ای داستان زندگی‌شان به هم گره خورده است. فیلم پیچیده و با تکه‌هایی از زندگی هرکدام آغاز می‌شود هرچند که محور اصلی، داستان زندگی یک شاعر است که زندگی‌اش دچار بحرانی جدی شده است. فیلم بازیگرانی چون امیر جعفری، مهران احمدی و الناز شاکردوست را هم دارد که در اکران احتمالا کمک ویژه ای به آن خواهند کرد. نکته ویژه اما می‌تواند سومین فیلم ستاره پسیانی باشد که این بار در نقش دختری از جنوب شهر که قربانی می‌شود بازی می‌کند.

ت مثل ترس

شهاب حسینی که با فیلم « آن شب» به عنوان بازیگر در بخش مسابقه جشنواره حضور پیدا کرده بود امشب به عنوان بازیگر و تهیه‌کننده فیلم «شین» به پردیس سینمایی ملت آمد. این فیلم با وجود اکران در بخش خارج از مسابقه در دوسالن مملو از جمعیت نمایش داده شد. نکته جالب فیلم اینکه «شین» مانند « آن شب» فیلمی در ژانروحشت است هرچند تفاوت‌های عمده‌ای از نظر داستانی با یکدیگر دارند. موضوع قابل توجه می‌تواند علاقمندی ستاره سینمای ایران را به ژانر وحشت نشان دهد. فارغ از شهاب حسینی که نقش کوتاهی دارد این فیلم چند بازیگر باتجربه مثل جمشید هاشم پور، محمود پاک نیت، سیامک اطلسی و هوشنگ توکلی را دارد که بخش مهمی از روایت داستان را برعهده دارند.

امید ذاکری‌نیا   
گزارش

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.