ویرایش:
جمعه، 28 شهریور 1399
آخرین اخبار
گزارش
23:03 - 1398/11/20

هنرمندان کدام فیلم‌ها را پسندیدند؟

تعدادی از هنرمندان و عوامل سازنده فیلم‌های جشنواره فیلم فجر، درباره فیلم‌هایی که در این دوره جشنواره پسندیده‌اند، نظر دادند.

صداگذاری «شنای پروانه» را پسندیدم

محمدمهدی جواهری زاده صداگذار فیلم «دشمنان» در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر گفت: از بین فیلم‌های امسال جشنواره دو فیلم «خروج» و «شنای پروانه» را دیده‌ام. این فیلم‌ها دو داستان و دو ژانر مختلف دارند و هرکدام مخاطبان خاص خودشان را دارند. اما ترجیحا به دلیل اینکه محمد کارت را می‌شناختم این فیلم را دوست داشتم.

جواهری‌زاده درباره صداگذاری فیلم‌های «خروج» و «شنای پروانه» گفت: در هر دو فیلم صداگذار مشترک است اما در «شنای پروانه» جا برای کار بیشتر بود و فضای ذهنی بیشتری را می‌توانستند خلق کنند، گرچه صداگذاری فیلم «خروج» هم سخت بود و زحمت بسیاری برایش کشیده‌ بودند.«قصیده گاو سفید» بسیار خوب و روان بود

مجید علی اسلام طراح صحنه فیلم «خروج» در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر گفت: فیلم «قصیده گاو سفید» بسیار خوب و روان بود و مسئله‌ای را بیان کرد که تاکنون به آن پرداخته نشده بود. این فیلم خوبی بود، اما شاید سختی‌اش در کار دیده نشود.

«سینما شهرقصه» را خیلی دوست داشتم
مهتاب متعصب طراح لباس فیلم سینمایی «پدران» در گفت‌وگو با ستاد خبری فیلم فجر گفت: فیلم «سینما شهرقصه» را خیلی دوست داشتم چرا که یک فیلم کاملا سرگرم کننده است و در عین حال ادای دینی به سینمای قبل و بعد از انقلاب کرده است. بسیاری از ریشه‌های سینما در زمان قبل از انقلاب وجود دارند و این پیوندها در فیلم «سینما شهر قصه» با فیلمبرداری، موسیقی و تدوین به خوبی دیده می‌شد.

طراح لباس فیلم «پدران» درباره طراحی لباس فیلم‌های «سینما شهرقصه» و «روز صفر» گفت: افرادی که در حیطه طراحی لباس در این حرفه هستند، از دوستان و همکاران قدیمی من هستند اما به طور کلی باید بگویم طی سال‌های اخیر در حوزه طراحی لباس افرادی در سینمای ایران کار می‌کنند که بسیار باسواد و خوش‌سلیقه هستند و این اتفاق خوبی برای آینده سینمای ایران است.«خورشید» فیلمی جلوتر از آثار اخیر مجید مجیدی است | از نگاه «حسین قورچیان»

حسین قورچیان صداگذار فیلم‌های «تعارض»، «قصیده گاو سفید»، «مردن در آب مطهر» و «پدران» در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر گفت: فیلم‌های «روز صفر» به کارگردانی سعید ملکان و «خورشید» مجید مجیدی را دیده‌ام. از «روز صفر» انتظار بیشتری داشتم اما فیلم «خورشید» به کارگردانی مجید مجیدی نسبت به فیلم‌هایی که این فیلمساز طی‌ سال‌های گذشته ساخته بود بسیار بهتر بود و به فیلم سینمای «رنگ خدا» نزدیک شده بود.

قورچیان درباره صدا گذاری این دو فیلم گفت: در سالنی که نشسته بودم نمیشد خیلی دقیق صداها را تشخیص داد اما دوستانی که فیلم‌های «روز صفر» و «خورشید» را صداگذاری کرده‌اند، قطعا صداگذاران خوبی در سینمای ایران هستند و به آن‌ها خسته نباشید می‌گویم.

مه لقا می‌نوش‌زاد بازیگر فیلم «آتابای» از فیلم مورد علاقه‌اش در این دوره از جشنواره گفت.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، مه‌لقامی‌نوش‌زاد گفت: فیلم «عامه‌پسند» را دوست داشتم چون فیلم سبک جدیدی داشت و در آن داستان مشکلات روزمره برخی از زنان جامعه، به سادگی و روان بیان شده بود.

او افزود:به نظرم بازی خانم معتمدآریا در این فیلم بسیار متفاوت بود و قطعا این فیلم یکی از کاندیداهای امسال است.

در کار ما حد وسطی وجود ندارد
محمد برادران طراح جلوه‌های ویژه بصری فیلم «خروج» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر گفت: تا الان پنج فیلم مشاهده کردم. «آبادان یازده 60» ساخته مهرداد خوشبخت، «خورشید» مجید مجیدی، «لباس شخصی» امیرعباس ربیعی، «پدران» سالم صلواتی و «تومان» مرتضی فرشباف را دیده‌ام. محمد برادران درباره جلوه‌های ویژه فیلم‌هایی که امسال دیده، گفت: اکثر کسانی که در جلوه‌های ویژه این فیلم‌ها فعالیت داشتند، دوستان و همکاران من هستند و کارهای خوبی داشتند. در کار ما حد وسطی وجود ندارد کار یا خیلی خوب است یا خیلی بد.   
گزارش

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.