ویرایش:
سه شنبه، 27 آذر 1397
آخرین اخبار
گفتگو
12:02 - 1396/9/22

رئیس سازمان سینمایی: باید برای سینمای مستند بازار تازه بسازیم

محمد مهدی حیدریان درباره نجات سینمای مستند از بن بست عدم نمایش گفت: باید مستند را از تک بازاری بودن نجات دهیم و برای این حوزه بازار تازه بسازیم.

به گزارش ستاد خبری یازدهمین جشنواره سینما حقیقت، محمد مهدی حیدریان معاون وزیر و رئیس سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری از جشنواره بین المللی سینما حقیقت بازدید کرد و استقبال کارشناسان، میهمانان خارجی،مدیران، نمایندگان جشنواره های مختلف و اصحاب رسانه از این جشنواره را گواه حرفه ای بودن آن دانست.

ریاست سازمان سینمایی با اعلام این خبر که مرکز گسترش سینمایی مستند در نظر دارد تا در طی سال سرمایه گذاران خارجی را به ایران دعوت و آنان را با ایده های مستند سازان ایرانی آشنا کند، تصریح کرد: مستند سازان ما باید به زبان بین المللی ساخت مستند مسلط شوند تا بتوانند فیلم هایی بسازند که نه تنها مورد استقبال مخاطب داخلی که مورد توجه تمام دنیا قرار گیرد.
وی تاکید کرد: در برنامه جامع ما یکی از اهداف، نجات سینمای مستند از تک بازاری و فراهم کردن شرایط برای دسترسی مستندسازان به بازارهای متنوع جهانی است.حیدریان محدودیت هایی را که مستند سازان برای عرضه کارهایشان داشته اند موجب عدم وجود نگاه اقتصادی به سینمای مستند دانست و گفت: با وجود تمام مشکلات امروز شاهد هستیم که آنها راه طولانی را با سرعت طی کرده اند و امروز جشنواره فیلم مستند ایران از دوران بلوغ خود گذشته و وارد دوران پختگی خودش شده است.

رئیس سازمان سینمایی گرایش و توانایی ساخت مستندهای بلند داستانی را یکی از نشانه های توانمند شدن مستند سازان ایرانی دانست که آگاهانه مسیر پیش رویشان را طی کرده اند و امروز از این امر کاملا آگاه هستند که مستند سازی مبتنی بر تحقیق است.

محمد مهدی حیدریان گفت: در دوره کنونی مردم از مستند سازان ما انتظار دارند سوژه هایی را از فرهنگ،تمدن و زندگی آنها انتخاب و به تصویر بکشند که نقش موثرتری بر زندگی و جامعه شان دارد.   
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.