ویرایش:
پنجشنبه، 2 خرداد 1398
آخرین اخبار
گفتگو
15:25 - 1396/11/19

افزایش ضریب اشغال سالن‌های مردمی در فجر36

محمدرضا فرجی با اشاره به افزایش ضریب اشغالی سالن‌های مردمی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر به تشریح جزئیات اکران فیلم‌ها و سانس‌های فوق‌العاده این دوره جشنواره پرداخت.

محمدرضا فرجی مدیر امور سینماهای جشنواره در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، درباره ضریب اشغال سالن‌های سینما در جشنواره امسال اظهار کرد: با توجه به آمارهای رسیده، سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر با 21 سالن و 128هزار و صد و بیست نفر تا تاریخ 17 بهمن‌ماه در اختیار مخاطبان برای تماشای فیلم‌های جشنواره بود یعنی 51 درصد ضریب اشغال مخاطبان را در جشنواره فیلم فجر داشته است اما جشنواره امسال که با داشتن 16 سالن نمایش 129هزار و 382 نفر و ضریب اشغال 72 درصد در اختیار داشته است که با توضیحات اشاره شده، این موضوع رخدادی قابل توجه و جالب است.

او در ادامه به استقبال مخاطبان و علاقه‌مندان سینمایی به سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر اشاره کرد و معتقد است: این به این معنا خواهد بود فیلم‌های جشنواره‌ فیلم فجر براساس برنامه‌ریزی درست و حساب شده، قطعا مورد توجه مخاطبان سینما قرار خواهد گرفت.

فرجی گفت: در جشنواره امسال، تا تاریخ 17بهمن‌ماه 96، شصت‌وهفت بار فیلم‌ها در سالن‌های مختلف جشنواره فیلم فجر موفق به اکران فوق‌العاده شده‌اند که این نیز به نوبه خود یک اتفاق قابل توجه است.

مدیر امور سینماهای جشنواره فیلم فجر ادامه داد: از اولین روز آغاز جشنواره « 12 بهمن‌ماه» بیشتر سالن‌های سینما به دلیل استقبال مخاطبان خود اقدام به سانس فوق‌العاده کردند و همچنین در طول سانس‌های روزانه خود چه افرادی که بلیت را خریداری کردند و چه از طریق گیشه اقدام به خرید بلیت نمودند، با ظرفیت بالای 70درصد در طول روز و سانس مواجه شدیم. البته نکته قابل توجه در این زمینه این است که در سال گذشته فیلم‌هایی که به سانس فوق‌العاده رسیدند بسیار کم بود اما امسال هفت یا هشت فیلم به سانس فوق‌العاده رسید ضمن این که باید به تنوع مضمونی فیلم‌ها اشاره کنیم و این که فیلم‌هایی با مضامین اجتماعی، دفاع مقدس و کمدی مورد استقبال مخاطبان گرفت و به سانس فوق‌العاده رسید که این امر برای بار اول رخ داده است.
   
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.