ویرایش:
دوشنبه، 1 بهمن 1397
آخرین اخبار
گفتگو
17:47 - 1396/11/21

رأی‌گیری مردمی هنوز تمام نشده/ سانس‌های فوق‌العاده، جزو رای‌گیری نیست

علی آشتیانی‌پور رییس ستاد آرای مردمی جشنواره فیلم فجر درباره وضعیت رأی‌گیری آرای مردم برای رسیدن به گزینه بهترین فیلم به انتخاب تماشاگران صحبت کرد.

علی آشتیانی‌پور رییس ستاد آرای مردمی جشنواره فیلم فجر، در گفت‌وگو با بولتن جشنواره، درباره تعداد فیلم‌های راه‌یافته به بخش نهایی بهترین فیلم از نگاه تماشاگران، بیان کرد:«فیلم‌های آرای مردمی، شب گذشته به پنج فیلم تبدیل شد و این به این معنی نیست که پنج فیلمی که اعلام شده، جزو فیلم‌های نهایی هستند و رای‌گیری تمام شده است. هم‌چنان ممکن است فیلم‌های دیگری بیایند و جای فیلم‌های اعلام شده را بگیرند و تغییراتی تا لحظه آخر صورت گیرد.»

او درباره شائبه‌هایی که درباره آرای مردمی، از سوی برخی فیلمسازان و تهیه‌کنندگان مطرح شده است، گفت:«دوستانی که انتقادی به آرای مردمی دارند، نپرسیدند که آرای مردمی چگونه صورت می گیرد. برای مثال درباره سانس‌های فوق‌العاده، باید بگویم که اصلا جزو رای‌گیری نیست.

در واقع تصوراتی است که برخی در این‌باره دارند و بیان می‌کنند که این به معنی نزدیک بودن به حقیقت نیست». آشتیانی‌پور ادامه داد: «حقیقت این است که مردم در حال رای‌دادن هستند و باید به رای آنان احترام بگذاریم. یا نباید قبول کنیم که در این رقابت قرار بگیریم یا وقتی که وارد رقابت می‌شویم، به رای مردم احترام بگذاریم. ما از رای‌هایی که به ما می‌رسد مراقبت می‌کنیم و همان را به رسانه‌ها انتقال می‌دهیم. باید دید مردم در لحظه آخر به کدام فیلم رای می‌دهند.» رییس ستاد آرای مردمی جشنواره فیلم فجر، در پایان اظهار کرد:«خوشبختانه همه فیلم‌ها خوب است و مورد توجه هم قرار گرفته‌اند. رای نیاوردن نیز به این معنی نیست که مردم به این فیلم توجه نکردند. هر فیلمی مخاطب خودش را دارد اما ممکن است به فیلم دیگری از سوی مردم توجه بیشتری شده باشد».   
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.