ویرایش:
چهار شنبه، 7 فرودرین 1398
آخرین اخبار
گفتگو
14:54 - 1396/12/14

ارزیابی سینماگران از نظام‌نامه جدید اکران/5؛ همایون اسعدیان:آیین نامه جدید اکران کامل‌تر از گذشته است

رئیس سابق شورای صنفی نمایش در خصوص ابلاغ نظام‌نامه جدید اکران گفت: آیین نامه جدید اکران خوب و با قابلیت اجرایی بهتر از قبل تدوین شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور سینمایی ، سمعی و بصری؛ همایون اسعدیان کارگردان و تهیه کننده سینما گفت:در آیین نامه جدید اکران سعی شده تا ضعف و کسری‌های گذشته بر طرف شود و این آیین نامه خوب و با قابلیت اجرایی بهتر از قبل تدوین شده است .البته ممکن است عیوبی هم در مراحل اجرا مشاهده شود که امیدواریم با کاردانی و درایت کسانی که اجرای آیین‌نامه را به عهده خواهند داشت رفع شود.

وی همچنین در خصوص تشکیل شورای عالی اکران گفت: این شورا که ترکیبی از سازمان سینمایی ، خانه سینما و کارشناسان امور اکران است می‌تواند به عنوان قوه ناظر بر شورا ی اکران عمل نموده و عیب و ایرادهای احتمالی را برطرف نماید.

اسعدیان همچنین در خصوص وضعیت فعلی شرکت‌های پخش فیلم و انتظار حمایت دولتی در این خصوص، ضمن اظهار امیدواری برای رشد و بروز شدن تمامی شرکت‌های پخش فیلم، بیان داشت: باید بپذیریم که مدل‌های قدیمی و منسوخ شده برخی شرکت‌ها جوابگوی شرایط امروز در این عرصه نیست و این شرکت ها برای ماندگاری و حضور فعال در زمینه پخش فیلم نیاز به رشد و بروز رسانی خود دارند و به تعبیری باید به اندازه رقبا رشد کنند.
   
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.