ویرایش:
چهار شنبه، 7 فرودرین 1398
آخرین اخبار
گفتگو
15:37 - 1396/12/14

ارزیابی سینماگران از نظام‌نامه جدید اکران/6 ؛غلامرضا آزادی:نظام‌نامه جدید به شرط اجرای درست بسیار بهتر از گذشته است

عضو انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران گفت: آیین‌نامه جدید اکران نسبت به گذشته بسیار بهتر است به شرط آنکه نیروهای اجرا کننده آن عدالت را مبنای عمل قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور سینمایی ، سمعی و بصری؛ غلامرضا آزادی کارگردان و تهیه کننده سینما گفت:به طور کلی می‌توان گفت نظام‌نامه جدید نسبت به دوره قبل بسیار بهتر است و به عنوان مثال افزایش سرگروه‌ها به 7 باعث می‌شود تا اکران به تعداد بیشتری از فیلم‌ها برسد و تنوع بیشتری را نیز شاهد باشیم.

وی افزود: البته در کنار تدوین نظام‌نامه خوب باید بر اجرای درست آن نیز تاکید شود، متاسفانه در دو سال گذشته بیشترین مشکل تهیه‌کنندگان مستقل در شیوه اجرای نظام‌نامه بود و امیدوارم در دوره جدید با ترکیب مناسبی که از سوی مسولان در نظر گرفته می‌شود مشکل اجرای نظام‌نامه نیز برطرف بشود.

آزادی در خاتمه اظهار داشت: تمام سرمایه یک تهیه‌کننده مستقل وابسته به اکران مناسب فیلمش است و امیدوارم با توجه به نظام‌نامه خوبی که تدوین شده و موارد قابل اعتنایی که در آن پیش‌بینی شده است در شکل اجرا نیز شرایط به گونه‌ای پیش برود که همه به آینده بهتر امیدوار شوند.

   
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.