ویرایش:
جمعه، 2 فرودرین 1398
آخرین اخبار
گفتگو
15:29 - 1397/2/25

علیرضا قاسم‌خان در گفت و گو با شبستان مطرح کرد: «رویدادسازی» مهمترین رویکرد موزه سینما

مدیرعامل موزه سینما درباره رویکرد جدید مدیریتی موزه سینمای ایران و برنامه های سال ۹۷ این موزه سخن گفت.

«علیرضا قاسم‌خان» مدیرعامل موزه سینمای ایران درباره رویکرد جدید مدیریتی این موزه گفت: دوره جدید موزه سینما به سمت رویدادسازی کند نه اینکه منتظر رویدادها باشد، برای مثال برگزاری نمایشگاه کهن ترین سند سینمای ایران، رویدادی است که ما آن را ساختیم چراکه این سند سال ها در کاخ گلستان نگهداری می شد، اما وقتی تصمیم گرفتیم آن را به موزه سینما بیاوریم، در واقع رویدادسازی کردیم.

وی با اشاره به برگزاری نشست های پژوهشی و تولید کتاب در دوره جدید، بیان کرد: اساساً نگره موزه ها بر انجام کارهای پژوهشی و مستند است. من فکر می کنم سینمای ما در بخش نمایش، جشنواره و پخش کار خودش را انجام می دهد، اما ما در بخش پژوهش باید جریان‌سازی تازه ای در کنار آنها به وجود بیاوریم.

مدیرعامل موزه سینما تاکید کرد: علاقه شخصی من در حوزه پژوهشی است، اما فکر می کنم رویدادسازی بهترین جریان را در موزه سینمای ایران به وجود خواهد آورد و موزه را زنده خواهد کرد.

وی درباره فعالیت های سال 97 موزه سینمای ایران نیز گفت: در سال 97 چندین نمایشگاه خواهیم داشت، همچنین چندین جلد کتاب با عنوان «مقدمه‌ای بر تاریخ تحلیلی سینمای ایران» شروع کردیم که بخش های مختلفی دارد و امیدوارم تا قبل از دهه فجر به ثمر برسد و چاپ شود.

قاسم‌خان با اشاره به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: با توجه به چهلمین سال پیروزی انقلاب، بخشی از فعالیت های این رویداد در موزه سینمای ایران برگزار خواهد شد.

مدیرعامل موزه سینما در پایان در پاسخ به اینکه آیا از طرح های پژوهشی نیز استقبال می کنید یا خیر، گفت: بله، در حال حاضر با دانشگاه ها همکاری داریم و اگر هم کسی طرح پژوهشی به ما ارائه کند، از آن استقبال می کنیم و پس از بررسی های لازم، آن را اجرا می کنیم.   
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.