ویرایش:
دوشنبه، 2 مهر 1397
آخرین اخبار
گفتگو
20:27 - 1397/3/20

مدیر عامل موسسه رسانه‌های تصویری در گفت‌وگو با فارس: موسسه رسانه‌های تصویری مطابق قانون مکلف به شفاف‌سازی است

مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری گفت: محمد خزاعی تهیه کننده فیلم «قلاده های طلا» به اشتباه در درج رقم کل قرارداد حمایتی موسسه نسبت به فیلم قلاد‌ه‌های طلا واکنش نشان داد این درحالی است که به سرعت رقم اشتباه اصلاح شد.

مهدی یزدانی مدیر عامل موسسه رسانه‌های تصویری  درباره انتشار فهرست حمایت‌های موسسه رسانه‌های تصویری، در توضیحاتی اظهار کرد: سیاست دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان پیشگام در حوزه شفاف سازی اقتضا می‌کرد اطلاعات بخش‌های مختلف حمایتی سازمان سینمایی منتشر شود و یکی از این دستگاه ها این موسسه است.

مهدی یزدانی ادامه داد: البته معنای شفاف‌سازی اطلاعات، حرکت غیر قانونی توسط طرفین قراردادها نیست. بلکه براساس سیاست‌های سازمان سینمایی در هر دوره اولویت‌های سازمان تعیین می‌شود و حمایت‌ها بنابر اختیارات قانونی و توسط مدیران انجام می‌گیرد.
مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری گفت: نکته ای که توسط محمد خزاعی تهیه کننده فیلم «قلاده های طلا» عنوان شده است، اشکال در درج رقم کل قرارداد فیلم بود. که به سرعت در اصلاحیه تصحیح و اعلام شد که از این مبلغ سهم پرداختی موسسه 33 درصد یعنی 8 میلیارد و 980 میلیون ریال بوده است.
وی ادامه داد: سیاست ما شفاف سازی اطلاعاتی است که بموجب قانون مکلف به انتشار هستیم و متعاقبا بعد از اعلام گزارش حسابرسان و برپایی مجمع عمومی حمایت‌های سالهای بعد از 95 نیز اعلام می‌گردد که مطلب اخیر شامل کل موسسات تابعه سازمان سینمایی نیز خواهد بود.

بنابراین گزارش ، شنبه هفته گذشته (12 خردادماه) بود که خبر لیست حمایت‌های‌ هشت ساله مؤسسه رسانه‌های تصویری که توسط سازمان سینمایی منتشر شده بود، روی خروجی رسانه‌ها قرار گرفت. لیستی که در آن تمام مشارکت‌های مؤسسه رسانه‌های تصویری نوشته شده بود.

چیزی که بسیار جلب توجه می‌کرد مشارکت 2 میلیارد و 700 میلیون تومانی این مؤسسه در تولید فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» بود؛ آماری که بعد از چند روز اصلاحیه‌ آن اعلام شد و رقم 898 میلیون تومانی برای آن قید شد!

محمد خزاعی تهیه‌کننده فیلم سینمایی«قلاده‌های طلا» در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، درباره این رقم اعلام شده توسط مؤسسه رسانه‌های تصویری گفت: در سال 1390 زمانی که ما پروژه «قلاده‌های طلا» را در دست ساخت داشتیم، مؤسسه رسانه‌های تصویری 33 درصد در این فیلم مشارکت کرد و رقم دقیق مشارکت این موسسه حدود 898 میلیون تومان بوده است.

وی ادامه داد: متأسفانه در خبری که چندی پیش توسط سازمان سینمایی منتشر شد، رقم حمایت از فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» حدود 2 میلیارد و 700 میلیون تومان اعلام شده بود. برخی از رسانه‌ها با دست گرفتن مبلغ اشتباهی که سازمان سینمایی درباره این فیلم سینمایی اعلام کرده بود، اقدام به تخریب شخصیت من و فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» کردند.

این تهیه‌کننده سینمای ایران بیان کرد: سازمان سینمایی بعد از انتشار این آمار درصدد تصحیح آن برنیامده بود و اصلاحیه‌ای که چند روز بعد از انتشار آمار مشارکت‌ها اعلام شد با پیگیری‌های ما صورت گرفت؛ هرچند که آن اصلاحیه‌ هم دیده‌ نشد و هنوز برخی تصور می‌کنند که با چنین مبلغی را دریافت کرده‌ایم. برایم جالب است که چرا از میان آن همه فیلم، تنها رقم مشارکت فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» اشتباه نوشته می‌شود.

خزاعی تصریح کرد: مؤسسه رسانه‌های تصویری با انتشار این مبلغ غلط، باعث تشویش و نشر اکاذیب شد و همین موضوع باعث شد که برخی اقدام به تخریب پروژه فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» کنند. موسسه رسانه‌های تصویری بعد از رخ دادن چنین اشتباهی تنها یک اصلاحیه منتشر کرد و هیچگونه عذرخواهی رسمی بابت آن خبر دروغ از من نکرد، متأسفانه این دوستان آبروی امثال من برایشان مهم نیست.   
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.