ویرایش:
شنبه، 27 بهمن 1397
آخرین اخبار
گفتگو
13:55 - 1397/4/5

آخرین جزییات اکران فیلم‌ خارجی/ ساخت مرکز درمانی با ۶۰ درصد فروش

مدیر پخش فیلم های خارجی از اختصاص ۶۰ درصد از فروش بلیت فیلم های خارجی در سینماها برای ساخت مرکز درمانی هنرمندان خبر داد.

علی آشتیانی پور مدیر پخش فیلم های خارجی در سینماهای ایران  درباره آخرین جزییات اکران آثاری از سینمای جهان در ایران گفت: این طرح با هدف ایجاد تنوع در سبد اکران سینمای ایران طراحی شده و به زودی اجرایی می شود.

وی افزود: در ابتدای راه یک فیلم خارجی در سینماهای کشور اکران می شود و پس از سنجیدن جوانب طرح، فیلم های بعدی در دستور کار قرار می گیرد.

آشتیانی پور با اشاره به اینکه مالکیت این فیلم ها متعلق به موسسه رسانه های تصویری است و این طرح نیز زیر نظر موسسه اجرا می شود، بیان کرد: گرفتن حواله اکران از شورای صنفی نمایش ضروری است.

مدیر پخش فیلم های خارجی در سینماهای ایران، گفت: سینماهایی که بالای ۷ سالن داشته باشند می توانند یک سالن کامل به اکران فیلم خارجی اختصاص دهند و دیگر سینماها فقط می توانند در تک سانس فوق العاده فیلم خارجی نمایش دهند.

وی با تاکید بر اینکه اجرای این طرح ابزار کمکی به سینمای ایران است، افزود: ۴۰ درصد از درآمد این طرح در اختیار سینمادار قرار می گیرد و ۶۰ درصد باقی فروش بلیت در اختیار خانه سینما خواهد بود تا برای ساخت مرکز درمانی ویژه اهالی هنر مورد استفاده قرار گیرد.

آشتیانی پور در پاسخ به اینکه آیا فیلم های روز سینمای جهان برای اکران در نظر گرفته شده اند، عنوان کرد: هدف ما این است که به جریان اکران جهان نزدیک باشیم و این فیلمی که به زودی در سینماها اکران خواهد شد از جمله آثار روز جهان است که مدت زمان زیادی از اکران آن نمی گذرد.

مدیر پخش فیلم های خارجی در سینماهای ایران در پایان گفت: حق پخش فیلم های خارجی توسط موسسه رسانه های تصویری خریداری شده است.

منبع: مهر  
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.