ویرایش:
چهار شنبه، 29 خرداد 1398
آخرین اخبار
گفتگو
14:00 - 1397/5/22

مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری: عسگری‌نسب سنگ صبور و راهنمای جوانان فیلم‌ساز بود

مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری با اظهار تأسف از درگذشت منوچهر عسگری‌نسب گفت: ایشان سِمت استادی بر گردن خیلی از مدیران سینما و تلویزیون داشتند.

مهدی یزدانی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه عسگری‌نسب علاوه بر این که سواد آکادمیک قابل اعتنایی داشت، در شکل‌گیری مراکز مهم سینمایی از جمله مرکز مستند، بنیاد سینمایی فارابی و خانه سینما نقش تأثیرگذاری داشته است ادامه داد: ایشان هرجا لازم می‌دید برای پیشبرد و اهداف سینمای ملی هم‌چنین در طراحی و ارایه طرح دروس در مراکز آموزش سینمایی بدون ادعا حاضر و کمک‌های مؤثری می کرد.

مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری هم‌چنین گفت: او بسیاردوست داشتنی بود، به جوان‌ها بها می‌داد و برای آنها بسیار وقت می‌گذاشت. برای کسانی که او را می‌شناختند متواضع بودنش مثال زدنی بود و با همه این خدمات انتظار نداشت نامی در جایی از او برده شود.

یزدانی با بیان اینکه او سنگ صبور جوانان فیلم‌ساز و یار و همراه ایشان بود، یادآور شد: ایشان در حوزه آموزش جوانان برای ساخت فیلم به شکل عام و ساخت مستند دفاع مقدس به شکل خاص تاثیرات مهمی داشت.

وی ادامه داد: عسگری‌نسب مخاطب سینما و تلویزیون را به خوبی می‌شناخت و به آنها احترام می‌گذاشت از ایشان هم شاهد فیلم سینمایی پرمخاطب «هی جو» و هم سریال‌های تاثیرگذار و موفق در حوزه دفاع مقدس هم‌چون «خانه در انتظار» بودیم هم‌چنین فیلم مستند «جام حسنلو» از یادگارهای با ارزش ایشان است.

مراسم تشییع منوچهر عسگری نسب، کارگردان و تهیه کننده سینمای ساعت 9 صبح سه شنبه 23 مرداد از ساختمان شماره 2 خانه سینما (خیابان وصال) برگزار می‌شود.

منوچهر عسگری نسب متولد 1315 کرمان، دارای مدرک کارشناسی سینما و تلویزیون از دانشکده هنرهای دراماتیک و کارشناسی ارشد سینما از دانشگاه ایالتی میشیگان (MSU) است.

وی فعالیت سینمایی را سال 1345 با کارگردانی فیلم‌های مستند تلویزیونی آغاز کرد. از فعالیت‌های جنبی او می توان به تهیه فیلم‌های سینمایی و مجموعه های تلویزیونی، تدریس کارگردانی و اقتصاد سینما در مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی، دانشکده سینما و تئاتر، دانشکده صدا و سیما و مدرسه عالی سوره اشاره کرد.

زنده یاد منوچهر عسگری نسب کارگردانی فیلم های «آن سوی مه (1364)»، «خانه در انتظار (1366)»، «هی جو (1367)»، «پاییز بلند (1372)» و تهیه کنندگی فیلم های «چمدان (1365)»، «هی جو (1367)»، «همسر (1372)» و «بازمانده (1373)» را در کارنامه خود داشته است.
   
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.