ویرایش:
دوشنبه، 28 آبان 1397
آخرین اخبار
گفتگو
13:31 - 1397/5/23

دبیر کمیته انضباطی اکران گفت: شکایتی درمورد اکران نداشتیم/ به زودی تهیه کنندگان یکپارچه می شوند

دبیر کمیته انضباطی کارگروه اکران اعلام کرد که تاکنون از سوی صاحبان فیلم ها شکایت رسمی درباره وضعیت اکران ارایه نشده است.

سید ضیاء هاشمی عضو کمیته یکپارچه سازی و ارتقای نظام تهیه‌کنندگی در گفتگو با  مهر با اشاره به آخرین پیشرفت ها برای یکپارچه سازی نظام تهیه کنندگی در سینمای ایران گفت: اگر مشکل خاصی پیش نیاید تهیه کنندگان به یکپارچگی مورد نظر خود دست پیدا می کنند.

وی با اشاره به اینکه در این راه موانعی وجود دارد که باید برطرف شود، تاکید کرد: به زبان دیگر می توان گفت اگر حرکت به سمت یکپارچگی تهیه کنندگان باعث نشود تا برخی از افراد موقعیت هایشان به خطر افتد و اشکالی برای تهیه کنندگانی از این دست پیش نیاید به زودی به یک صنف یکپارچه در حوزه تهیه کنندگان دست پیدا می کنیم.

عضو کمیته یکپارچه سازی و ارتقای نظام تهیه‌کنندگی توضیح داد: امیدوارم تا زمانی که همین مدیریت سازمان سینمایی روی کار است بتوانیم در این زمینه به موفقیت های لازم دست یابیم.

دبیر کمیته انضباطی کارگروه اکران در بخش دیگر صحبت هایش با اشاره به فعالیت های کمیته انضباطی اکران بیان کرد: از زمانی که فعالیت کمیته انضباطی به صورت رسمی آغاز شده، خوشبختانه خطایی در حوزه اکران صورت نگرفته و شکایتی نداشته ایم که بخواهد در کمیته بررسی شود. البته رصد ماموران کمیته انضباطی اکران نیز مساله خاصی را گزارش نداده است.

هاشمی در پایان گفت: آخرین پرونده ای که در این کمیته مورد بررسی قرار گرفت، نمایش مسابقات فوتبال جام جهانی در سینماها بود که این پرونده نیز با موفقیت پشت سر گذاشته شد.   
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.