ویرایش:
سه شنبه، 6 خرداد 1399
آخرین اخبار
گفتگو
12:59 - 1397/6/20

مهدی یزدانی در آستانه روز سینما خبر داد:

ثبت بین‌المللی فیلم‌های ایرانی برای جلوگیری از پخش غیرقانونی

مهدی یزدانی مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری درباره اقدامات جدید ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری گفت: این ستاد از ثبت بین‌المللی آثار برای جلوگیری از پخش‌ غیرقانونی فیلم‌های ایرانی در خارجِ کشور حمایت می‌کند.

مهدی یزدانی، مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری در گفتگو با ایسنا با اشاره به ثبت بین‌المللی فیلم‌های ایرانی گفت: این خدمت که با همکاری تولید کنندگان محتوا و موسسه رسانه‌های تصویری ایجاد شده، در صورت درخواست صاحبان آثار و پرداخت هزینه‌های مترتّبه از مرحله‌ی صدور مجوز پروانه ساخت تا پایان توزیع در شبکه نمایش خانگی و عرضه‌ی VOD فیلم‌ها را شامل خواهدشد.

او ادامه داد: امکان تمدید سالیانه جهت محافظت از بارگذاری غیرقانونی فراهم می‌گردد، با ثبت قانونی فیلم‌ها در داخل و خارج از کشور از محتوای فیلم، موسیقی متن، پشت صحنه و دیگر مواردی که تهیه‌کننده درخواست می‌نماید حتی بارگذاری بخش‌هایی از فیلم در فضای مجازی جلوگیری خواهد شد.

یزدانی تاکید کرد: هم‌چنین امکان بارگذاری قانونی در سامانه‌های پرمخاطب بین‌المللی نیز فراهم و به ایجاد درآمد جدید ارزی برای صاحبان آثار می‌تواند کمک موثری باشد.   
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.