ویرایش:
یکشنبه، 26 خرداد 1398
آخرین اخبار
گفتگو
14:35 - 1397/6/21

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: تایید محصولات نمایش خانگی با نظارت کامل صورت می گیرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص نحوه نظارت بر عرضه محصولات حوزه نمایش خانگی، گفت: فرایند عرضه آثار در حوزه نمایش خانگی مرحله به مرحله و تحت نظارت است و همه محصول به صورت یک جا تاییدیه نمی گیرد.

 سید عباس صالحی با تبریک روز ملی سینما به اهالی و صنوف سینما درباره نحوه نظارت وزارت ارشاد بر محتوای آثار نمایشی که اخیرا عرضه شده است، گفت: امام وقتی وارد ایران شدند، فرمودندکه ما با سینما به عنوان یکی از مظاهر تمدن مخالف نیستیم بلکه با فحشا مخالفیم؛ سینما در 40 سال گذشته با این رهنمود و نگاه حضرت امام (ره)، تحولات بسیار قابل توجهی را به لحاظ کمی و کیفی پیدا کرده است.

وی ادامه داد: در ارتباط با حوزه نظارت بر محصولات سینمایی هم در فیلم های سینمایی و هم در محصولات نمایش خانگی، وزارت فرهنگ و ارشاد قالب ها و روش های مختلف نظارتی دارد.
صالحی تصریح کرد: فرآیند حوزه نظارتی محصولات نمایش خانگی به این صورت است که محصولات اولیه باید عرضه و نوعی نظام سنجی سلیقه ها باید صورت گیرد، این طور نیست که کل محصول یک جا عرضه شود و بعد تاییدیه بگیرد، بلکه مرحله به مرحله تایید می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سوالی درباره یکی از محصولات نمایش خانگی که در روزهای اخیر عرضه شده است، عنوان کرد: به سازمان سینمایی گفته شد که بررسی دقیق را انجام و به سرعت گزارشی را در قالب اظهارنظری که سازمان نظارت سینمایی خواهد داشت، در معرض نظرات قرار دهند.

وی در پاسخ به سوالی درباره تیزر تبلیغاتی مربوط به یک تئاتر، گفت: تیزر بحث های خاص خود را دارد و همکاران ما در ارتباط با خود محصول به عنوان اثر نمایشی نظارت دارند، تیزر محصولی است که تهیه کننده عرضه می کند. در ارتباط با خود محصول شورای نظارت نمایش تئاتر طبعا بازبینی های اولیه را دارد و در مراحل بعدی هم باید نظارت های خود را داشته باشد. 

منبع: ایرنا  
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.