ویرایش:
سه شنبه، 6 خرداد 1399
آخرین اخبار
گفتگو
10:13 - 1397/6/24

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان در گفت و گو با خبرگزاری مهر: ۲ هزار حضور جهانی فیلم‌های کوتاه ایرانی در سال ۹۶/ اسناد مدون شد

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان از ثبت رکورد ۲ هزار حضور جهانی نمایندگان سینمای کوتاه ایران در سال ۹۶ خبر داد.

سیدصادق موسوی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران  ضمن اشاره به افتخارات نمایندگان سینمای کوتاه ایران در عرصه‌های جهانی گفت: همانطور که در جریان هستید امسال و سال گذشته، سال‌های بسیار پرافتخاری برای انجمن سینمای جوانان و خانواده سینمای کوتاه ایران بوده و خوشحالیم که اعلام کنیم تنها در سال ۹۶ فیلم‌های کوتاه ایرانی، بیش از ۲ هزار حضور در رویدادهای جهانی داشته‌اند و این آماری افتخارآمیز است.

وی تاکید کرد: این آمار که داده های آن به صورت مستند موجود است و به زودی در قالب کتابی مدون منتشر خواهد شد، به خوبی نشان از اعتبار جهانی سینمای کوتاه ایران دارد.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران ادامه داد: از این آمار بیش از ۳۷۰ فیلم کوتاه موفق به اخذ جایزه از رویدادهای معتبر جهانی هم شده‌اند اما در کتاب مورد اشاره نه فقط افتخارات و جوایز که همه حضورهای جهانی نمایندگان سینمای کوتاه ایران فهرست شده تا در قالب یک کتاب مرجع اطلاعات مرتبط با این آثار در آن درج شود.

وی درباره انعکاس این سیر صعودی اعتبار جهانی سینمای کوتاه ایران در سی‌وپنجمین دوره جشنواره فیلم‌های کوتاه تهران که کمتر از ۲ ماه دیگر برگزار خواهد شد هم گفت: براساس همین آماری که ارایه شد می‌توان امیدوار بود که سی‌وپنجمین دوره جشنواره فیلم کوتاه که مقارن با چهل‌سالگی انقلاب خواهد بود ‌به یکی از دوره‌های جذاب این رویداد تبدیل شود.

موسوی ادامه داد: در این دوره از جشنواره تلاش خواهیم داشت متناسب با اعتبار جهانی سینمای کوتاه ایران، ‌ترکیب معتبری از مهمانان و داوران را داشته باشیم تا زمینه ای پویاتر برای بالندگی جهانی سینماگران این حوزه فراهم بیاید. سطح داورانی که در این دوره دعوت شده‌اند بالاتر از دوره‌های گذشته است و امیدواریم از همین رهگذر شاهد برگزاری بهتر این رویداد باشیم.

به گفته مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، مراحل آماده‌سازی کتاب مرور ۲ هزار حضور جهانی فیلم‌های کوتاه ایرانی در رویدادهای جهانی طی شده و هم‌زمان با برگزاری جشنواره سی‌وپنجم منتشر خواهد شد.   
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.