ویرایش:
چهار شنبه، 29 خرداد 1398
آخرین اخبار
گفتگو
14:10 - 1397/7/2

پیشنهاد قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی برای ایجاد تحول در سینمای دفاع مقدس

حبیب ایل بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی پیشنهادهای مختلفی را برای تحول در سینمای دفاع مقدس ارائه داد تا به سینمای جسور دست پیدا کنیم.

پیشنهاد قائم مقام بنیاد فارابی برای ایجاد تحول در سینمای دفاع مقدس حبیب ایل بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: ما منتظر ایده های نو و جسورانه در سینمای دفاع مقدس هستیم و از ساخت این نوع فیلم ها استقبال می کنیم.

وی با اشاره به راه اندازی شورای تخصصی متشکل از چند ارگان مرتبط با سینما افزود: برای مثال فیلمنامه نویسان سینمای دفاع مقدس و فیلمسازان و البته ارگان هایی مثل حوزه هنری برای اولین بار به شکل تخصصی در مورد سینمای دفاع مقدس هر هفته جلسه دارند و تبادل نظر می کنند، در همین شورا قرار شده است آثار انتشار یافته در انتشارات سوره مهر حوزه هنری بررسی شود و کتاب هایی که قابلیت سینمایی دارند به فیلم برگردانده شوند.

ایل بیگی ادامه داد: برای اینکه بتوانیم به سینمای دفاع مقدسی جسور برسیم باید راه را برای ورود نسل جوان و تازه نفس هموار کنیم ، نسل جدید و جوان سرشار از ایده های ناب و تازه هستند که می توانند این سینما را متحول کنند .

وی بیان کرد: حلقه مفقوده در سینمای ایران پخش و اکران است و این معضل در مورد سینمای دفاع مقدس هم صدق می کند، ما در مرحله عرضه و ارائه محصولاتمان در زمینه سینمای دفاع مقدس بسیار مشکل داریم ، تعداد کم سالن ها و علاقه بخش خصوصی سینما داران به فیلمهای اجتماعی و کمدی باعث شده این نوع سینما در اکران، رونق چندان درستی نداشته باشد.با تمام این مشکلات در سال های اخیر آثاری داشتیم که جزء سینمای دفاع مقدس بوده اند و پر فروش هم شده اند.

ایل بیگی تصریح کرد: مخاطب به دنبال فیلم خوب و قوی است ، چه در سینمای دفاع مقدس وچه در موضوعات دیگر، ما مشتاقانه در بنیاد سینمایی فارابی منتظر ایده های نو، بکر و جسورانه در زمینه سینمای دفاع مقدس هستیم و همه مخاطبان می توانند از طریق سایت ما سوژه ها و خاطرات ویژه خود را که فکر می کنند می تواند فیلمی سینمایی شود را برای ما بفرستند .   
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.