ویرایش:
چهار شنبه، 7 فرودرین 1398
آخرین اخبار
گفتگو
11:00 - 1397/8/7

صالحی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد:

شورای عالی نظارت بر اکران فیلم‌ها دستخوش تغییراتی تازه شده است

وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی درباره آیین‌نامه وزارتخانه متبوعش درباره سالن‌های خصوصی تئاتر گفت: یکی از نکاتی که در حوزه هنرهای نمایشی دنبال کرده‌ایم بحث آیین‌نامه سالن‌های خصوصی تئاتر است تا انظباط این سالن‌ها بیشتر شود.

سیدعباس صالحی درباره انتقاد تعدادی از کارگردانان سینما درباره وضعیت اکران فیلم‌های جدی و محدودیت سالن برای این‌گونه فیلم‌ها  گفت: در شورای صنفی اکران تا چند ماه پیش؛ حضور ما به عنوان وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی رقیق و کمرنگ بود. بدین معنی که تقریبا یک نفر در حد کارمند میانی از وزرات فرهنگ در شورای اکران حضور داشت و مابقی امور حول صنف عمدتا انجام می‌شد، باتوجه به پاره‌ای از گلایه‌ها که اتفاقا با همین نگاه مطرح شد، از آن پس در شورای اکران مدیر ارشدی از وزرات فرهنگ و ارشاد حضور پیدا می‌کند.

وزیر ارشاد با بیان اینکه نمی‌خواهم بگویم انتقادات با این شدت و حدت و به این تندی درست است یا غلط و به هیچ عنوان قصد داوری ندارم، ادامه داد: باتوجه به نگاهی که وجود داشت و بحث‌های که شد، تغییراتی در آئین‌نامه شورای نظارت بر اکران سینما دیده شده تا بتوانیم انتقادات مطرح را با داوری منصفانه‌تری پیش ببریم.

وی تاکید کرد: به خاطر اینکه اعتماد بیشتری در فضای اکران سینما پدید بیاید، هم در شورای اکران از ناحیه بخش دولتی نماینده ما حضور پیدا می‌کند و هم در شورای عالی نظارت بر اکران حضور بیشتری داریم.

صالحی درباره اینکه برخی از سالن‌های خصوصی تئاتر به تهیه‌کنندگان تئاتر پیشنهاد می‌دهند برای اینکه فروش بیشتری داشته باشند به شبکه‌های فارسی زبان مانند «GEM» تبلیغات دهند و بعد با نوشتن ندامت‌نامه؛ از اینکه پخش آگهی‌ها خلاف مقررات وزرات ارشاد است، اظهار بی‌اطلاعی کنند، گفت: یکی از نکاتی که در حوزه هنرهای نمایشی دنبال کردیم و انشالله بتوانیم آن را اجرایی کنیم همین بحث آیین‌نامه سالن‌های خصوصی است تا انصباط این سالن‌ها بیشتر شود. البته به طور طبیعی سالن‌های خصوصی تئاتر به فضای نمایش ما کمک می‌کنند اما باید از فضای بی‌انظباطی خارج شوند و عملا سلیقه‌های فرد و شخصی در این سالن‌ها حکومت نکند. این آیین‌نامه چیزی بوده که ما نداشتیم و فکر می‌کنم به امر سامان‌دهی به حوزه تئاتر کشور کمک می‌کند.

وزیر ارشاد با تاکید بر این مطلب که تبلیغات در شبکه‌های ماهواره‌ای خلاف مقررات کشور است، گفت: با تنظیم آیین‌نامه‌ سالن‌های خصوصی تئاتر تمام این بحث‌ها و راه‌حل‌های موردنظر نهایی خواهد شد.   
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.