ویرایش:
دوشنبه، 6 خرداد 1398
آخرین اخبار
گفتگو
14:01 - 1397/9/14

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی:

جشنواره فیلم فجر شاهد اتفاقات خوبی خواهد بود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با عنایت به فرا رسیدن چهلمین سالگرد برگزاری پیروزی انقلاب اسلامی، امسال شاهد اتفاقات خوبی در جشنواره فیلم فجر خواهیم بود.

 سید عباس صالحی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با تشریح آخرین وضعیت اقدامات و فعالیتها درباره برگزاری سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر گفت: شورای سیاستگذاری جشنواره شروع به کار کرده و برنامه هایی را در دستور کار خود قرار داده اند.

وی با تشریح برگزاری دیگر جشنواره های فجر هم اظهار داشت: دیگر جشنواره های فجر از جمله تئاتر و موسیقی نیز شوراهای سیاستگذاری خود را مشخص و شروع به کار کرده اند.


 محل برگزاری جشنواره فیلم فجر به زودی نهایی می شود

عضو کابینه دولت دوازدهم گفت: امسال به مناسبت برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، شاهد اتفاقات خوبی در جشنواره های فرهنگی و هنر با تولید و ارائه آثار ارزشمند، با محتوای فاخر خواهیم بود.

صالحی درخصوص مکان برگزاری جشنواره فیلم امسال هم گفت: با مجموعه هایی مذاکراتی صورت گرفته و همچنان ادامه دارد لذا اگر به نتیجه برسد که این جشنواره در محل جدید و درغیر این صورت در محلهای قبلی برگزار خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به انتقادهایی از سوی سینماگران و فیلمسازان درباره پائین بودن کیفیت فیلم ها وجود دارد، بیان داشت: فیلم ها در یک درجه و سطح قرار ندارند لذا به طور طبیعی برخی فیلم ها ممکن است در مواردی مورد انتقاد قرار گیرند اما فیلم خوب هم زیاد داریم.

وی با اشاره به تقدیر از 15 فیلم ایرانی در پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت امسال، تاکید کرد: در جریان حوزه سینما، فیلم های ارزشی، انقلابی و اخلاقی قابل توجهی داریم که بخش زیادی از آنها ازطرف معاونت سینمایی، بنیاد سینمایی فارابی به طور مستقیم و یا مشارکتی در تولید آثار مورد حمایت قرار می گیرند.

صالحی در عین حال تصریح کرد: طبیعی است که همه فیلمها نمره یکسانی نمی گیرند اما فیلم های کیفی و ارزشمند خوب هم در کشور کم نیستند.  

منبع: ایرنا  
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.