ویرایش:
چهار شنبه، 29 خرداد 1398
آخرین اخبار
گفتگو
21:04 - 1397/10/20

محمدرضا فرجی: جشنواره فیلم فجر مخاطب یک سال سالن های سینما را بیمه می کند

مدیر امور سینماهای سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر گفت: این جشنواره می تواند مخاطب یک سال سالن های سینما را بیمه کند.

محمدرضا فرجی مدیر امور سینماهای سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر درباره آخرین وضعیت سینماهایی که قرار است در این دوره از جشنواره فیلم فجر حضور داشته باشند، گفت: تا امروز نزدیک به 55 سالن سینما برای حضور در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر اعلام آمادگی کرده اند. در این میان می توان گفت اکثر پردیس های سینمایی برای حضور در این دوره از جشنواره اعلام آمادگی کرده اند، همچنین تک سالن ها نیز علاقه خود برای حضور در جشنواره را بیان کرده اند.

وی تاکید کرد: اکثر متقاضیان چه پردیس های سینمایی و چه تک سالن ها تاکید کرده اند که برای حضور در جشنواره فیلم فجر تمام ایرادها و مشکلات سالن های خود را برطرف کنند.

مدیر امور سینماهای سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با اشاره به اینکه با همان عشقی که صاحبان فیلم ها برای حضور در جشنواره فیلم فجر دارند، مدیران سینمایی نیز نسبت به این مساله علاقه مند هستند، توضیح داد: خوشبختانه علاقمندی سینماداران برای حضور در این دوره از جشنواره فیلم فجر مثال زدنی است. در واقع می توان گفت که سینماهایی که در جشنواره حضور دارند، در ادامه از فروش خوبی در طول سال برخوردار هستند و جشنواره مخاطب یک سالن سالن های سینما را بیمه می کند.

فرجی ادامه داد: البته این را باید بگویم بر اساس تعداد اکران فیلم ها، محدودیت صندلی خواهیم داشت، در همین راستا سالن های کم کیفیت و یا سالن هایی که مخاطب چندانی ندارد از این لیست حذف می‌شوند، در نهایت می توان گفت 22 سالن سینما برای حضور در جشنواره انتخاب خواهند شد.

مدیر امور سینماهای سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر تاکید کرد: سینماهای مردمی و کیفیت آن برای جشنواره فیلم فجر، از اهمیت بسیاری برخوردار است، که البته پراکندگی جغرافیایی در انتخاب سالن های سینما هم دارای اهمیت است.

فرجی در پایان گفت: با توجه به استقبال از بخش مردمی جشنواره فیلم فجر، از مخاطبان می خواهیم که در هنگام خرید بلیت اینترنتی اقدامات لازم را انجام دهند، چرا که ممکن است سهم کمی برای بلیت گیشه در طول جشنواره در نظر گرفته شود.

منبع: مهر    
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.