ویرایش:
سه شنبه، 6 خرداد 1399
آخرین اخبار
گفتگو
15:06 - 1397/11/21

حبیب ایل بیگی خبر داد: سیمرغ و پروانه ها فرصت دیده شدن و معرفی آثار کودک و نوجوان

قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی در برنامه «هفت» اعلام کرد: در سال ۹۷، ۱۰ فیلم سینمایی کودک و نوجوان موفق شدند بالغ بر ۲۰ میلیارد از گیشه سینمای ایران سهم داشته باشند.

حبیب ایل بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی در برنامه «هفت» درباره اجرای طرح «سیمرغ و پروانه ها» توضیح داد: این ویژه برنامه به نمایش فیلم های کودک و نوجوان برای دانش آموزان مربوط می شود و سیمرغ و پروانه ها به نوعی از برترین فیلم های کودک و نوجوان در فرصت جشنواره فیلم فجر رونمایی کرده تا آن ها در زمان اکران برای مخاطبان معرفی شده باشند.

قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی افزود: همه توجه «سیمرغ و پروانه ها» به اکران جدی تر سینمای کودک و نوجوان است و هدف اصلی این بخش که از سال گذشته اجرایی شده، همین بوده است.

وی با اشاره به قابلیت جشنواره فیلم فجر در دیده شدن فیلم ها برای زمان اکران عنوان کرد: این بستر می تواند زمینه بحث و گفت و گو را فراهم و زمینه را برای اکران آثار کودک و نوجوان تسهیل کند. همچنین وقتی یک فیلمساز جوان فعال در سینمای کودک و نوجوان یا انیمیشن در جشنواره فیلم فجر حضور دارد، می تواند به اکران فیلم خود امیدوارتر باشد.

ایل بیگی همچنین خاطر نشان کرد: در سال ۹۷ علاوه بر حضور فیلم کودک و نوجوان در اکران نوروزی، ۱۰ اثر سینمای کودک و نوجوان بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان از گیشه سینمای ایران سهم داشتند. یکی از فیلم های خوبی در این گونه که از ۲۴ بهمن ماه در سرگروه کوروش اکران می شود نیز «ضربه فنی» به کارگردانی غلامرضا رمضانی است که توصیه می کنم نوجوانان علاقه مند به ورزش و آن ها که دلشان می خواهد یک کاراکتر قهرمان را در سینما ببینند دیدن این فیلم را از دست ندهند.


گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.