ویرایش:
سه شنبه، 6 خرداد 1399
آخرین اخبار
گفتگو
12:48 - 1398/2/29

جشنواره‌ی فیلم کودک و نوجوان امسال چه تغییری دارد؟

دبیر سی‌ودومین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان گفت: امسال اهداف جشنواره بازنگری شد و متناسب با تحولات بر اهداف به روزتری تاکید شده است.

علیرضا تابش در پی انتشار «مقررات و فراخوان» این رویداد هنری، در گفت‌وگوی کوتاهی با ایسنا درباره تفاوت فراخوان امسال این جشنواره با سال گذشته به چند نکته اشاره کرد و افزود: از آنجا که قلمرو فضای مجازی در حال گسترش است و تولید محتوای بومی ویژۀ کودکان یک ماموریت ملی است، در این دوره در بخش مسابقه سینمای ایران به «آثار وب‌سری» توجه خواهیم کرد. البته این آثار در بخش مسابقه نیست و آثاری که می‌توانند در قالب وب‌سری به آنها توجه کرد در جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان به آن‌ها پرداخته خواهد شد.

دبیر این دوره جشنواره همچنین گفت: در این دوره از جشنواره، با هدف ترغیب فعالان سینمای کودک و نوجوان به بازاریابی فیلمها و توجه بیشتر به ظرفیت‌های یک فیلم سینمایی برای گسترش به صنایع مجاور و تبدیل آن به منظومه‌ای از آثار فرهنگی، دبیر جشنواره می‌تواند سه جایزه را جداگانه به سه فیلم برگزیده در این زمینه اهدا کند. این آثار باید از بین فیلم‌هایی باشند که در بخش سینمای ملی عرضه می‌شوند و واجد سه عنصر «نوآوری»، «ظرفیت کسب و کار» و «پیوست فرهنگی» باشند.

تابش در پایان صحبت‌های خود به همزمانی شروع این جشنواره با عید سعید غدیر اشاره و ازین بابت اظهار خرسندی کرد تا همزمانی جشن های عید غدیر با جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان، خاطره شیرینی در اذهان مخاطبان جشنواره به یادگار بگذارد.

او همچنین توضیحات مبسوط درباره‌ی برنامه های سی و دومین جشنواره‌ی فیلم های کودکان ونوجوانان را به بعد از برگزاری اولین جلسه شورای برنامه ریزی که بزودی در اصفهان برگزار می‌شود، موکول کرد.   
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.