ویرایش:
دوشنبه، 7 بهمن 1398
آخرین اخبار
گفتگو
12:32 - 1398/5/27

حبیب ایل‌بیگی: در‌‌تلاش هستیم تا ایده‌های نو فیلمسازی کودک و نوجوان مطرح شوند

مدیر سومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور گفت: امیدواریم شاهد پرورش فیلم‌سازانی باشیم که آثاری شاد، امیدوارانه و خلاقانه در ژانر کودک و نوجوان در سال‌های آینده ارائه دهند.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به نقل از روابط عمومی حوزه هنری اصفهان، حبیب ایل‌بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی و مدیر سومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشوراظهار داشت: هدف ما از برگزاری المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور ایجاد نگاه امیدوارانه در میان نوجوانان است و این که بچه‌های نقاط مختلف ایران در هر زمینه‌ای استعداد دارند، بدانند مسئولین نهاد‌ها و مراکز مختلف تلاش می‌کنند استعداد آنان را کشف و پرورش دهند و از آن مراقبت کنند تا در مسیر آینده شکوفاتر شود.

او افزود: ما در میان نوجوانان نیاز به سرمایه گذاری داریم تا آینده بهتری برای فیلم‌سازی به ویژه در عرصه کودک و نوجوان وجود داشته باشد، در همین زمینه با برگزاری سومین دوره المپیاد فیلمسازی در تلاش هستیم تا استعداد‌های جدیدی در فیلم‌سازی وارد شوند و ایده‌های نو فیلم‌سازی کودک و نوجوان مطرح شوند.

مدیر سومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور با اشاره به اینکه اعلام فراخوان این المپیاد با اهداف مذکور ارائه شد، بیان داشت: فراخوان این دوره از المپیاد اوایل تیرماه اعلام شد و حدوداً ۵۰۰ نفر متقاضی داشتیم که در دفاتر سینمای جوان سراسر کشور برایشان کلاس‌های سه روزه‌ی آشنایی مقدماتی با سینما برگزار کردیم و از میان آن‌ها ۶۰ نفر برای حضور در المپیاد انتخاب شدند.

او ادامه داد: از استان و شهر اصفهان نیز تعداد زیادی متقاضی برای حضور در این دوره از المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور حضور داشتند.

ایل‌بیگی تصریح کرد: ۶۰ نوجوان ۱۲ تا ۱۶ ساله‌ای که در این دوره از المپیاد در دو بخش ایده و فیلم پذیرفته شدند در پنج روز در کنار اساتید راهنما ایده‌هایشان را پرورش می‌دهند و این ایده‌ها که در طول المپیاد به عنوان طرح فیلمنامه مطرح می‌شوند، در روز آخر ارائه می‌شوند، برگزیدگان در دو بخش فیلم و ایده با مدال‌های طلا، نقره و برنز مشخص و مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

اواظهار داشت: در بخش ایده، طرح فیلمنامه و ایده‌ها برای ساخت مورد حمایت قرارخواهند گرفت و سه نفر برتر در بخش فیلم نیز برای ساخت فیلم بعدی شان از سوی دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران مورد حمایت قرار می‌گیرند.

مدیر سومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور ابراز داشت: در طول پنج روز برگزاری المپیاد، نوجوانان با یک دنیای شاد، پر از خلاقیت و امیدواری به آینده روبرو می‌شوند و امیدواریم شاهد پرورش فیلم‌سازانی باشیم که آثاری شاد، امیدوارانه و خلاقانه در ژانر کودک و نوجوان در سال‌های آینده ارائه دهند.

او افزود: نیت ما این است که در این المپیاد یک اتفاق خوب دوطرفه رخ دهد؛ هم مدرسان در حال و هوای نوجوانان کنونی قرار گیرند و فیلم‌ها را ببینند و هم نوجوانان از تجربیات اساتید (فیلم‌سازان مطرح سینمای کودک و نوجوان (بهره‌مند شوند.   
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.