ویرایش:
چهار شنبه، 7 خرداد 1399
آخرین اخبار
گفتگو
11:05 - 1398/5/31

پوران درخشنده: المپیاد فیلمسازی به نوجوانان فرصت ایده‌پردازی می‌دهد

پوران درخشنده که به عنوان اساتید راهنما در سومین المپیاد فیلمسازى نوجوانان حضور دارد، گفت: در این المپیاد، نوجوانان کشور با دغدغه و ایده‌های جدید حرفی برای گفتن خواهند داشت.
پوران درخشنده نویسنده و کارگردان سینما که به عنوان یکى از اساتید راهنما در سومین المپیاد فیلمسازى نوجوانان در سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم های کودکان و نوجوانان حضور دارد، در این باره به خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس گفت: المپیاد فیلمسازی که امسال سومین دوره از آن درحال برگزاری است باعث شده که کودکان و نوجوانان از سراسر کشور با دغدغه و ایده‌های جدید حرفی برای گفتن داشته باشند.

وی ادامه داد: کودکان و نوجوانانی که در این المپیاد شرکت کرده‌اند، بعد از اینکه در گروه‌های مختلف دسته‌بندی شدند، با کمک اساتید، اصلاحات ساختاری و کیفی بر ایده آنها اعمال شده و از ایده و اجرا آنها استفاده می‌شود.

این کارگردان سینما با اشاره به اضافه شدن بخش ایده به سومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور، تصریح کرد: اصل عمده فیلمسازی، فیلمنامه است و زمانی که بخش ایده به المپیاد اضافه شد، فرصت طرح فیلمنامه برای نوجوانان به‌وجود آمده است.

درخشنده با بیان اینکه حضور نوجوانان در این المپیاد علاوه بر حمایت به پشتکار نوجوان بستگی دارد، گفت: شناخت علاقه نوجوانان و شناخت خلاقیت و رهنمود کردن آنها به مسیر درست فیلمسازی با برگزاری این المپیاد اتفاق می‌افتد اما نباید حمایت‌ها را به همین چند روز جشنواره محدود کنیم‌.

وی ادامه‌داد: باید فعالیت نوجوانانی را که در این المپیاد حضور دارند، پیگیری کنیم و نوجوانان هم توانایی خود را آزمایش کنند که به پله‌های بالا تر بروند.

این کارگردان سینما با اشاره به میزبانی استان اصفهان، اظهار کرد: اصفهان تلاش خود را می‌کند که میزبان خوبی برای جشنواره باشد و به دلیل اینکه نگاه تمام کودکان ایران به جشنواره فیلم کودک و نوجوان است، اصفهان باید این فرصت را بزرگ‌تر کند و گسترش دهد.

سومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان از روز گذشته (شنبه ٢۶ مرداد) در اصفهان آغاز شده است و تا ٣٠ مرداد در این شهر برگزار می‌شود.   
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.