ویرایش:
دوشنبه، 7 بهمن 1398
آخرین اخبار
گفتگو
15:42 - 1398/6/8

تهیه کننده«شبی که ماه کامل شد»: خانواده‌ها باید مقید به اجرای طرح رده بندی سنی فیلم‌ها باشند

یک تهیه‌کننده سینما معتقد است: نکته قابل توجه در هیات رده بندی سنی حضور جامعه شناس و روانشناس در کنار سینماگران است.

محمدحسین قاسمی با بیان اینکه رده بندی سنی فیلم‌ها اتفاق مبارکی برای سینمای ایران است به ایسنا گفت: طبیعی است که برخی فیلمها مخاطب خاص خودش را دارند و شاید برای همه سنین مناسب نباشد به همین دلیل رده بندی سنی برای تشخیص مخاطب این نوع فیلمها بسیار لازم است.

وی ادامه داد: خوشبختانه برای فیلم «شبی که ماه کامل شد» رده بندی سنی اعلام شده بود که ما از این موضوع بسیار خوشحال بودیم به دلیل اینکه این فیلم به خاطر صحنه‌هایی که دارد مناسب کودکان به هیچ وجه نبود و شاید تاثیر منفی برای آنها داشت.

تهیه کننده فیلم «شبی که ماه کامل شد» خاطرنشان کرد: یکی از نکات مهم هیاتی که برای رده بندی سنی فیلمها به چشم می‌خورد حضور جامعه شناس در کنار سینماگران است که می‌تواند کمک زیادی برای تشخیص رده سنی باشد البته این هیات باید دقیق باشند و وسواس زیادی نداشته باشند تا به فیلم از این نظر آسیبی وارد نشود و مخاطب خود را داشته باشند.

قاسمی با بیان اینکه در اجرای طرح رده بندی سنی فیلم‌ها خانواده ها تاثیر به سزایی دارند، گفت: خانواده ها باید مقید به اجرای این طرح باشند و خودشان کودکان و نوجوانانشان را در مورد این موضوع توجیه کنند و به نوعی باید فرهنگ سازی مناسبی در مورد رده بندی سنی در خانواده ها اتفاق بیافتد.
وی ادامه داد: یکی از اتفاق‌های خوب دیگر این است که سازمان سینمایی به تهیه کننده و صاحبان فیلم‌ها اعلام کرده است که حتی در مواد تبلیغاتی شان هم به گروه سنی اشاره کنند که این امر حتی در معرفی فیلم برای شناسایی مخاطب می‌تواند بسیار موثر باشد.

تهیهکننده فیلم «نفس» تاکید کرد: رده بندی سنی فیلم ها امر مهمی است که خوشبختانه در سینمای ما اجرایی شد و قطعا اگر کارشناسانه و خانواده ها رعایت کنند اتفاقات خوبی به همراه خواهد داشت.  
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.