ویرایش:
جمعه، 15 آذر 1398
آخرین اخبار
گفتگو
14:59 - 1398/6/9

دبیر سومین جایزه پژوهش سینمایی : رده‌بندی سنی انتخاب فیلم‌ها را برای خانواده‌ها آسان می‌کند

دبیر سومین جایزه پژوهش سینمایی، گفت: یکی از مزایای مثبتی که طرح رده بندی سنی دارد این است که مخاطبان به واسطه آن می‌توانند انتخاب‌های راحت‌تری داشته باشند تا با فرزندانشان به سینماها برای دیدن فیلم ها بروند.

اعظم راودراد در گفت و گو با  ایرنا درباره اهمیت رده بندی سنی فیلم ها که به تازگی در نمایش آثار سینمایی اعمال خواهد شد این اتفاق را خوشایند توصیف کرد و اظهار داشت: طبیعی است که قوانین عفاف و حجاب در سینمای ما رکن اصلی است که اجرا می شود اما ممکن است در برخی فیلم های کمدی شوخی‌هایی و یا در فیلم‌های اجتماعی صحنه‌های خشنی وجود داشته باشد که مناسب کودکان و حتی نوجوانان نباشد بنابراین طرح رده بندی می تواند کمک خوبی برای مرتفع کردن این مشکل باشد.

وی ادامه داد: یکی از مزایای مثبتی که طرح رده بندی سنی دارد این است که مخاطبان به واسطه آن می‌توانند انتخاب‌های راحت‌تری داشته باشند تا با فرزندانشان به سینماها برای دیدن فیلم ها بروند.

دبیر سومین جایزه پژوهش سینمایی سال، افزود: طبیعی است کودکان یا با خانواده ها یا از طرف مدارس برای دیدن فیلم ها می روند و این طرح می تواند آگاهی لازم را به آنها بدهند تا فیلم های مناسبی برای کودکان انتخاب کنند.

راودراد گفت: اتفاق بسیار خوب دیگر در طرح رده بندی سنی این است که علاوه بر سینماگران ، جامعه شناس، روانشناس، متخصصین حوزه تربیتی هم در این هیات قرار دارند زیرا در برخی فیلم ها موضوعاتی درباره محیط زیست و علوم مختلفی وجود دارد که حضور متخصصان امر می تواند کمک بزرگی باشد تا از ابعاد مختلف فیلم ها را مورد بررسی قرار دهند.

این مدیر فرهنگی خاطرنشان کرد: وجود کارشناسان و متخصصین در حوزه های مختلف حتی در زمان ساختن فیلم ها در کنار فیلمسازان امری ضروری است.   
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.