ویرایش:
دوشنبه، 7 بهمن 1398
آخرین اخبار
گفتگو
13:41 - 1398/8/1

معاون ارزشيابي و نظارت در گفت و گو با خبرگزاري صبا:

سازمان سینمایی پای مجوز «خانه پدری» می‌ایستد/ حرکت بر مدار قانون

محمد مهدي طباطبايي نژاد تاکید کرد این سازمان در مسیر قانون پای مجوز اکران «خانه پدری» ایستاده است.

 معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در گفتگو با صبا درباره فشار برخی افراد برای حذف دوباره فیلم «خانه پدری» ساخته کیانوش عیاری که به تازگی از توقیف درآمده است، گفت: ما خیلی از آقای عیاری ممنون هستیم که همراهی کردند و در اصل موانع اکران را ایشان برداشتند و با همکاری ایشان و بازنگری که در یک صحنه فیلم داشتند امکان این فراهم شد که فیلم پس از سال ها اکران شود.

وی با تاکید بر اینکه «خانه پدری» یکی از بهترین فیلم های سال اخیر سینمای ایران است، بیان کرد: آنچه در اکران فیلم «خانه پدری» اتفاق افتاده است کاملا با رعایت نکات قانونی بوده است.

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در پاسخ به اینکه آیا این امکان وجود دارد که این فیلم تحت فشارهای اخیر بار دیگر از پرده پایین کشیده شود، تاکید کرد: ما به تصمیم مان عمل می کنیم و از موضع قانون عقب نشینی نخواهیم کرد.

طباطبایی نژاد در پایان گفت: من از منتقدان می خواهم که بدون تماشای فیلم درباره آن قضاوت نکنند. این فیلم نه ضد دین و نه ضد سنت است بلکه ضد تحجرگرایی است و با دقت در روند فیلم و شخصیت ها می توان به این موضوع پی برد.   
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.