ویرایش:
پنجشنبه، 14 مرداد 1400
آخرین اخبار
گفتگو
09:14 - 1398/8/22

حبیب ایل بیگی: جشنواره فیلم کوتاه تهران اتفاق مهمی برای فیلم‌سازان جوان کشور است

قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی در بازدید از سی­ و­ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران درباره این رویداد سینمایی گفت: «جشنواره فیلم کوتاه را دوست دارم و این علاقه به سال‌هایی که در سینمای جوان فعالیت می‌کردم، مربوط می‌شود. به نظرم این جشنواره یک اتفاق مهم برای تمام جوانان فیلم‌ساز کشور است.»

به گزارش ستاد خبری سی­ و­ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران؛ «حبیب ایل‌بیگی» که در یکی از نشست‌های آموزشی جشنواره حضور پیدا کرده بود، افزود: « مجموعه نشست‌های تخصصی «۳۶-۲۰» مباحث مفیدی ارائه می‌شود که برای تمام فیلم‌سازان می‌تواند مثل یک کلاس دانشگاه باشد. با این نشست یک عدالت فرهنگی نیز ایجاد می‌شود چون کسانی که علاقه‌مند به این حوزه هستند، می‌توانند دراین دوره‌ها شرکت کنند. امشب در بازدید از سی و ششممین دوره جشنواره شاهد استقبال خوب و وکم‌نظیر مخاطبان بوده‌ام.»

مدیرعامل اسبق انجمن سینمای جوانان ایران درباره رشد مخاطبان فیلم کوتاه درسال‌های اخیر توضیح داد: «در ابتدا باید بگویم نمی‌توانیم میزان و برابری در مخاطب برای سینمای بلند و کوتاه قائل باشیم. بالطبع سینمای بلند تجاری است و تماشاگرش عموم مردم هستند، اما مخاطبان سینمای کوتاه خاص‌ترند، اما آن‌چه در این سال‌ها شاهد بوده‌ایم، می‌توان گفت؛ فیلم کوتاه شاهد مخاطبان حداکثری بوده است.»


 
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.