ویرایش:
شنبه، 29 شهریور 1399
آخرین اخبار
گفتگو
18:10 - 1398/10/30

شهرداری 20 سال است به جشنواره فیلم فجر کمک می کند

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران، گفت: کمک شهرداری تهران به جشنواره های ملی سال ها است که انجام می شود و این کمک تجربه اول شهرداری تهران نیست.

مجید فراهانی با اشاره به کمک 8 میلیاردی شهرداری به جشنواره فیلم فجر گفت: کمک شهرداری تهران به جشنواره‌های ملی سال‌ها است که انجام می‌شود و این کمک تجربه اول شهرداری تهران نیست و دست کم در 20 سال گذشته هر سال این کمک‌ها وجود داشته است.

وی ادامه داد: این کمک‌ها شامل کمک‌های نقدی و غیر نقدی بوده اعم از در اختیار گذاشتن سینماهای متعلق به شهرداری و سازمان فرهنگی و هنری تا سایر کمک‌ها.

امسال هم در بودجه سال 98 شهرداری، 20 میلیارد تومان برای کمک به جشنواره‌های سطح کشوری مصوب شده است و طبیعی است که این 20 میلیارد تومان به شکل نقدی و غیر نقدی باید تخصیص پیدا کند و این کمک هم در قالب بودجه مصوب شورای شهر تهران انجام شده است.

فراهانی با اشاره به پخش پیام‌های فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران پیش از نمایش فیلم‌های جشنواره گفت: در برابر این حمایت شهرداری پیش از نمایش فیلم‌های جشنواره کلیپ‌هایی با محتوای مدیریت پسماند، حمل و نقل عمومی و ترویج فرهنگ شهروندی پخش می‌کند. که اگر می‌خواستیم این پیام‌های فرهنگی را از طریق صدا و سیما و… پخش کنیم مبالغ بسیار بیشتری باید پرداخت می‌کردیم.

وی تاکید کرد: حمایت از جشنواره فیلم فجر در چارچوب بودجه مصوب بوده، به صورت نقدی و غیر نقدی است و در ازای آن خدماتی مانند پخش کلیپ‌هایی با موضوعات شهری می‌شود. اما به دلیل سایه انداختن مسائل سیاسی امسال این حمایت‌ها با حاشیه‌هایی همراه بود.

فراهانی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص حضور روسای کمیسیون‌ها در کمیته تخصیص گفت: اعضای کمیته تخصیص مشخص هستند، در این رابطه رییس کمیسیون برنامه و بودجه باید حضور داشته باشد که در جریان هستم این دعوت انجام می‌شود و در سایر موارد مرتبط باید روسای کمیسیون‌های تخصصی دعوت شوند که اطلاعی از این موضوع ندارم و باید پیگیری شود.

منبع:مهر 
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.