ویرایش:
شنبه، 29 شهریور 1399
آخرین اخبار
گفتگو
11:18 - 1398/11/1

مدیر روابط عمومی جشنواره تأکید کرد؛«روز صفر» و «خورشید» در «فجر۳۸» دیده می‌شوند/ زمان معرفی داوران

مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر شایعات مطرح شده درباره احتمال نرسیدن فیلم‌هایی مانند «روز صفر» و «خورشید» به این رویداد سینمایی را رد کرد.

 مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر درباره آخرین وضعیت بلیت فروشی این رویداد و استقبال مردم توضیح داد: دیروز دوشنبه ساعت ۱۲ ظهر سامانه بلیت فروشی جشنواره باز شد و در ۱۱ دقیقه ابتدایی ۸۰ هزار قطعه بلیت فروش رفت. ساعت ۱۸ بود که با تاکید دبیر جشنواره بلیت‌ها مجدد شارژ شد و بخشی از بلیتی که به سازمان‌ها و ارگان‌ها اختصاص داده شده بود هم به مردم اختصاص پیدا کرد.

وی افزود: ساعت ۲ شب که قبل از خروج از دفتر جشنواره از همکاران آمار گرفتم مشخص شد از ۱۱۹ هزار بلیت ۱۰۵ هزار بلیت فروش رفته و ظرفیت بخش زیادی از سینماها به ویژه سینماهای تهران به پایان رسیده است و تعداد محدودی هنوز ظرفیت دارند. تا ۲ بهمن ماه سامانه فعال خواهد بود.

مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر که با برنامه تلویزیونی «سلام صبح بخیر» شبکه سه گفتگو می‌کرد، در پاسخ به اینکه آیا سهم فروش بلیت‌ها بین جشنواره، تهیه‌کننده و سینمادار تقسیم می‌شود، توضیح داد: با تدبیری که سال گذشته آقای داروغه‌زاده دبیر جشنواره داشته سهم بلیت بین تهیه‌کننده و سینما تقسیم خواهد شد و جشنواره سهمی نخواهد بود. هزینه دی‌سی‌پی هم تا سال گذشته به عهده جشنواره بوده، اما از امسال به عهده تهیه‌کننده است.

نجفی در بخش دیگری از سخنانش اعلام کرد: در مراکز همه استان‌های کشور جشنواره برپاست و بلیت فروشی هر استان توسط اداره کل ارشاد هر استان برنامه‌ریزی خواهد شد.

وی درباره دلیل انحصار خرید بلیت در یک اپلیکشن هم گفت: به هر حال این سامانه طی ایام سال هم بلیت فروشی سینماها را برعهده دارد و با توجه به تعداد بالای مخاطبانی که در لحظات اول به اپلیکیشن ورود می‌کنند باید سامانه‌ای باشد که در طول سال امتحان خود را پس داده است. در دوره ۳۵ با سامانه دیگری تجربه داشتیم که نزدیک به ۲ روز بلیت فروشی متوقف شد. بنابراین با توجه به سیل علاقمندان باید سامانه‌ای باشد که از پس تقاضاها بربیاید و در ۲ سال گذشته مشکلی نداشته‌ایم.

مدیر روابط عمومی جشنواره فجر در پاسخ به اینکه چرا لیست نهایی هیات داوران هنوز اعلام شده است، گفت: ما با مدل جشنواره فیلم فجر هر ساله پیش رفته‌ایم و معمولا در روزهای اول بهمن هیات داوران معرفی می‌شوند. در چند روز آینده گزینه‌های مورد نظر نهایی و معرفی خواهد شد.

نجفی در پاسخ به این شایعه که فیلم‌های «خورشید» ساخته مجید مجیدی و «روز صفر» به کارگردانی سعید ملکان به دلیل طولانی شدن فرآیند تولید شاید به جشنواره نرسند هم اظهار کرد: ان شاءالله هر دو فیلم در جشنواره امسال دیده می‌شود. طی آخرین پیگیری‌های دبیرخانه نمایش فیلم‌ها هم در سینماهای مردمی و هم در سینمای رسانه طبق برنامه‌ریزی منتشر شده در قالب جداول اکران جلو خواهد رفت.

مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر همچنین اعلام کرد: امسال برای اولین بار چهار فیلمی که رده‌بندی سنی دارند، در بلیت‌ها قید شده و برای اولین‌بار برخلاف سال‌های گذشته که نها اسم گروه فیلم‌ها ثبت می‌شد، اسم خود فیلم و توصیه سنی هم بر روی بلیت درج می‌شود.

نجفی در پایان در این باره که آیا امکان افزایش ظرفیت بلیت‌های مردمی در روزهای آینده وجود دارد هم گفت: بعید می دانم چون ظرفیت ممکن به‌طور کامل اختصاص پیدا کرده است. 

منبع: مهر  
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.