ویرایش:
شنبه، 16 فرودرین 1399
آخرین اخبار
گفتگو
14:37 - 1398/12/21

خانه سینما هشدار داد: کرونا را جدی بگیریم


خانه سینما طی اطلاعیه ای اعلام کرد : امروز روز داوری در مورد توانائی و هوشمندی و دانش و انضباط و همدلی یک ملت زنده، در برابر هجوم مرگ و نیستی است، روز ثبت عملکرد اقشار مختلف از جمله سینماگران در صفحات مهم تاریخ این سرزمین، عبور از این بحران، بحرانی که سراسر سرزمین مان را در برگرفته و رسیدن به بهار، میسر نیست جز هوشیاری و همدلی و همراهی تک تک مردم ...

خانه سینمای ایران به نمایندگی از کلیه اهالی سینما از ابتداء شروع بحران با رصد کردن وقایع و پیگیری لحظه به لحظه اوضاع سعی بر این داشت تا بتواند آنچه در توان دارد را در جهت حمایت از اعضا و اهالی سینما به کار ببندد..

راه اندازی ستاد بحران خانه سینما و رصد پروژه های در حال تولید و یا پیش از تولید؛ پس از گفتگو با مدیریت ستاد بحران کرونای کشور و شناسایی نیاز های واقعی و عاجل، هماهنگی هایی صورت گرفته که به مرور از طرف ستاد بحران خانه سینما اعلام خواهدشد.

در اینجا بر خود لازم می دانیم سپاس و تشکر خود را از جناب آقای دکتر زالی رئیس ستاد بحران کرونا کشور در رابطه با ارسال نامه به سازمان صدا و سیما و وزارت ارشاد اعلام نماییم.

از بازیگران عزیز و چهره های مطرح سینما می خواهیم تا مثل همیشه نقش اجتماعی خود را فراموش نکنند، کمک به ستاد بحران کرونا کشور و پخش دستورالعمل های بهداشتی این ستاد کوچکترین کاری است که ما می توانیم انجام دهیم.

برای چندمین بار از کلیه همکاران که در حال تولید پروژه های سینمایی یا تلویزیونی هستند می خواهیم که برای حفظ جان اعضا در سریع ترین شکل پروژه ها را بطور موقت تا پایان این شرایط تعطیل نمایند – بدیهی است هر گونه ضایعه ای که برای ادامه پروژه برای افراد گروه (که به خانواده هایشان نیز منتقل خواهد شد) پیش میآید مسئولیت حقوقی آن برعهده تهیه کنندگان می باشد.

از همه اهالی سینما می خواهیم هر گونه پیشنهاد و یا ایده ای در رابطه با این شرایط بحرانی دارند با ستاد بحران خانه سینما در میان بگذارند...

قطعا آیندگان راجع به این روزهای ما قضاوت خواهند کرد، کاری کنیم که در این قضاوت تاریخی سربلند باشیم.   
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.