ویرایش:
شنبه، 16 فرودرین 1399
آخرین اخبار
گفتگو
17:17 - 1398/12/21

مسعود نجفی در گفت و گو با خبرگزاری مهر:

جلسه «کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما» شنبه برگزار می‌شود

مدیر کل روابط عمومی سازمان سینمایی از برگزاری اولین جلسه «کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما» در روز شنبه خبر داد.

به دنبال شیوع بیماری کرونا و ضرر سینماداران و سینماگران از تعطیلی سینماها، حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی امروز ۲۱ اسفندماه از تشکیل «کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما» خبر داد و اعضای آن را معرفی کرد که شامل سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد، محمود اربابی و رمضانعلی حیدری خلیلی معاونان سازمان، منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما، سیدحسین سیدزاده مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و سیدغلامرضا موسوی تهیه‌کننده هستند.

انتظامی در این حکم تاکید کرد این اعضا به طراحی روش‌هایی در حفظ، جایگزینی و افزایش مصرف فرهنگی در حوزه سینما و پیشنهاد سیاست‌ها و بسته‌های حمایتی برای صنعت سینما و همه دست‌اندرکاران آن بپردازند.

مسعود نجفی مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره زمان تشکیل جلسه «کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما» گفت: با توجه به تعطیلات طولانی و مستمر سالن‌های سینما و توقف تولید در ماه‌های پررونق سال ناشی از شیوع ویروس کرونا، پیشنهادات مقدماتی با هدف جبران این ضرر و زیان جمع آوری شده که در اولین جلسه این کارگروه بررسی و کارشناسی می‌شود.

وی افزود: این جلسه روز شنبه ۲۴ اسفندماه برگزار می‌شود.   
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.