ویرایش:
شنبه، 10 خرداد 1399
آخرین اخبار
گفتگو
15:48 - 1399/1/12

محمدمهدی طباطبایی‌نژاد در گفت و گو با صبا:

تصمیم جدیدی برای سینما گرفته نشده است/ برپایی جلسات پس از تعطیلات

معاون سازمان سینمایی از برگزاری جلسات کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما پس از تعطیلات نوروزی خبر داد.

محمد مهدی طباطبایی‌نژاد معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی درباره اقدامات جدید صورت گرفته در «کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما» که پیش از تعطیلات نوروز ۲ جلسه تشکیل داد و مصوباتی نیز داشت، گفت: برخی سینماداران به صندوق اعتباری هنر معرفی شدند و بخش معاونت اداری و مالی کارگروه در حال بررسی مسایل مربوط به کارفرماها و موارد مشابه آن است همچنین کمک‌های مربوط به بخش خانه سینما نیز انجام شده است.

وی افزود: طبیعی است که در اسفند ماه و روزهای پایانی سال، بسیاری افراد مراجعه نکرده بودند اما بخش عمده‌ای از ماجرا در نیمه دوم فروردین‌ و پس از تعطیلات انجام خواهد شد.

طباطبایی نژاد دربار تصمیمات «کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما» برای خسارت وارد شده بر سینماداران آنهم با بیش از یک ماه تعطیلی سینماها و مشخص نبودن افق پیش رو، تشریح کرد: اعلام شده که هر سالن می‌تواند به صورت شش‌ماهه با کارمزد ۴ درصد، ۱۰ میلیون تومان تسهیلات بگیرد و فعلا اقدام جدیدی صورت نگرفته و باید منتظر باشیم تا جلسات جدید برگزار شوند تا ببینیم که تصمیم مجموع اعضای این کارگروه چه خواهد بود.

وی افزود: طرف‌های متضرر از این موضوع متنوع هستند از سینمادار گرفته تا تهیه‌کننده، سرمایه‌گذار و از همه مهم‌تر کسانی که زندگی و حیات‌شان متصل به حقوقی است که به صورت قراردادی از هر پروژه دریافت می‌کنند. این قشر، آسیب‌های بیشتری را متحمل شده زیرا تمام درآمد آن‌ها وابسته همان پروژه‌های سینمایی بوده است‌.

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در پایان بیان کرد: در این ایام تصمیم جدیدی صورت نگرفته اما با اتمام تعطیلات نوروزی جلسه سوم «کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما» برگزار می‌شود و نتایج آن اعلام‌خواهد شد.   
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.