ویرایش:
دوشنبه، 10 آذر 1399
آخرین اخبار
گفتگو
18:44 - 1399/4/30

موافقت شورای صنفی نمایش با توقف اکران شنای پروانه

مرتضی شایسته با اعلام موافقت شورای صنفی نمایش با توقف اکران فیلم «شنای پروانه» از اکران دوباره این فیلم در زمان دیگری خبر داد.

مرتضی شایسته (دبیر شورای صنفی نمایش) درباره جلسه فوق‌العاده شورا گفت: امروز در جلسه فوق‌العاده شورای صنفی نمایش بنا به درخواست تهیه‌کننده فیلم «شنای پروانه» مقرر شد که این فیلم از ادامه اکران معذور باشد.

وی ادامه داد: آقای صدرعاملی، تهیه‌کننده این فیلم و آقای رنج‌کشان سرمایه‌گذار آن قبول کرده بودند که برای بازگشایی سینماها فیلم خود را تحویل بدهند. به این ترتیب فیلم آنها اکران و چهار هفته هم روی پرده سینماها بود. از این دوستان به همراه آقای سرتیپی صمیمانه تشکر می‌کنیم. همچنین لازم است بگویم که در فرصت مجدد یا بعد از ایام محرم یا در عید نوروز این فیلم مجددا اکران می‌شود.

دبیر شورای صنفی نمایش در پاسخ به این پرسش که آیا این تصمیم برای «شنای پروانه» در مقایسه با فیلم‌های دیگر تبعیض‌آمیز نیست؟ اظهار داشت: به دلیل اینکه دو فیلم «شنای پروانه» و «خوب، بد، جلف۲» اول در سینماها اکران شدند، مواردی را برای آنها قائل شدیم و نظر شورا بر این بوده است. البته فیلم «خوب، بد، جلف۲» و «زن‌ها فرشته‌اند» به اکران خود ادامه می‌دهند.

وی افزود: ضمنا ما برای ادامه اکران سینماها هم فیلم‌هایی خیلی خوبی را برنامه‌ریزی کردیم که روی پرده بیاید. انشالله با قدرت کار را ادامه می‌دهیم.

شایسته همچنین درباره مخالفت اولیه خود با توقف اکران «شنای پروانه» گفت: از آن زمان دو هفته اکران فیلم ادامه پیدا کرد. به هر حال امروز آقای صدرعاملی به شورا آمدند و خواستند که فیلم را بردارند و شورا نیز این درخواست را پذیرفت. مخالفت من این بود که شورا درخواست اولیه ایشان را قبول نکرده بود. اکنون شورا این درخواست را قبول کرد و من هم نظر شورا را اعلام کردم.

منبع: ایلنا

 
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.