ویرایش:
سه شنبه، 27 آذر 1397
آخرین اخبار
یادداشت
14:22 - 1396/9/17

پیام محمد مهدی حیدریان به جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت‎

رئیس سازمان سینمایی : فیلم مستند راویتگر صادق واقعیت است

مهندس «محمدمهدی حیدریان» رئیس سازمان سینمایی در پیامی به یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» اظهار داشت که فیلم مستند راویتگر صادق واقعیت و ابزاری مهم برای شناخت واقعیات به منظور رسیدن به حقایق است.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، متن کامل پیام محمدمهدی حیدریان به این شرح است:

بنام خدا

فیلم مستند راویتگر صادق واقعیت است و ابزاری مهم برای شناخت واقعیات به منظور رسیدن به حقایق. هدف سینمای مستند آگاهی بخشیدن است و فیلم‌ مستند مددکاری است ضروری برای حرکت جامعه در مسیر تعالی و توسعه. سازمان امور سینمایی در کنار هنرمندان و راویان حقیقت با درک ضرورت انعکاس واقعیات و خوب دیدن و خوب نگریستن به آنچه هست، گام‌های محکمی در ارتباط مردم با سینمای مستند و تجربی برداشته و آنرا تقویت خواهد نمود.

در آستانه ورود به پنجمین دهه حیات نظام مقدس اسلامی و با تکیه بر فرمایش مولا علی(ع) که «حقیقت بهترین راهنماست» یازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت را آغاز می‌کنیم.

امیدواریم این جشنواره با آثاری ارزشمند، مجالی باشد برای تجلی کوشش و تلاش هنرمندان متعهد و خلاق ایران اسلامی در نگاهی حقیقت‌گرا و فراگیر که رفتار عالمانه و آگاهانه را در جامعه بسط و گسترش دهد.

محمدمهدی حیدریان   
یادداشت

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.