ویرایش:
چهار شنبه، 26 تیر 1398
آخرین اخبار
یادداشت
10:49 - 1397/1/26

یادداشت سید صادق موسوی مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران به مناسبت حضور دو فیلم کوتاه در جشنواره کن


بهار فیلم کوتاه همزمان با اولین روزهای فصل بهار از راه رسیده است. شادمانی دو اتفاق مبارکی که در بیست روز اول سال جدید برای فیلم کوتاه ایران افتاده چیزی فراتر از نوشتن چند سطر است. در ایام تعطیلات نوروز امسال سالن های سینما در برخی از شهرهای کشور مملو از تماشاگرانی بود که برای اکران عمومی فیلم های کوتاه بلیت خریدند و به سینما رفتند. این اتفاق مهم نوروز ۹۷ را برای سینمای کوتاه ایران تبدیل به یک تاریخ مهم و سرنوشت ساز کرد. تاریخی که احتمالا سال ها بعد با خاطره استقبال کم نظیر مخاطبانش از آن یاد خواهد شد.این بهترین فرصت است که از تلاش صادقانه پنج کارگردانی که فیلم هایشان در این اکران حضور داشت و مدیر محترم گروه هنر و تجربه که این شرایط را فراهم کرد تشکر کنم. اما دومین خبری که مایه فخر فیلم کوتاه است حضور دو فیلم بچه آدم و تاریکی در بخش های اصلی جشنواره کن است. اینجانب ضمن تبریک به آقایان آرین وزیر دفتری و سعید جعفریان و همه عوامل این دو فیلم، آرزو می کنم در سال جدید شاهد حضور پررنگ تر بخش خصوصی و تهیه کنندگان حرفه ای سینمای بلند در سرمایه گذاری فیلم کوتاه باشیم. سینمای کوتاه ایران در چند سال اخیر ثابت کرده است که با حداقل ها بزرگ ترین افتخارات را برای میهن عزیزمان به ارمغان آورده است.

امیدوارم این سال نکو که با چنین بهاری آغاز شده تا پایان سرشار از موفقیت برای فیلم کوتاه باشد.   
یادداشت

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.