ویرایش:
سه شنبه، 1 آبان 1397
آخرین اخبار
گفتگو
15:38 - 1396/9/10

محمد مهدی حیدریان در حاشیه مراسم نمایشگاه بین المللی کتاب ناشران جهان اسلام در مشهد :

سیاست اصلی سازمان امور سینمایی افزایش ظرفیت نمایشی فیلمها است

رئیس سازمان امور سینمایی گفت: سیاست اصلی این سازمان افزایش ظرفیت نمایشی فیلم ها و سالن های نمایش در سراسر کشور است.

محمد مهدی حیدریان پنجشنبه شب در حاشیه مراسم آغازین نوزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب ناشران جهان اسلام در مشهد به خبرنگاران گفت: طی دو سال اخیر 100 سالن نمایش به ظرفیت سالنهای نمایشی کشور اضافه شد و امسال هم 50 سالن دیگر افتتاح می شوند.

وی ادامه داد: سازمان امور سینمایی سیاست افزایش سالنهای نمایش را با شتاب ادامه می دهد تا بتواند از زحمات و تلاش هنرمندان حوزه سینما با ایجاد امکان برای نمایش آثار آنان و استفاده مردم قدردانی کند.

رئیس سازمان امور سینمایی در مورد کمبود فضا برای اکران فیلمهای جشنواره فجر هم گفت: نگرانی برای اکران فیلمهای جشنواره فجر نگرانی همه مدیران، بازیگران، تهیه کنندگان و کارگردانان است و تا زمانی که ظرفیت و ناوگان نمایشی کشور به حد متعادلی نرسد این نگرانی وجود خواهد داشت.

وی افزود: سازمان امور سینمایی نمی تواند به دلیل کمبود ظرفیت سالنهای نمایشی در کشور از یک حدی بیشتر جلوی تولید فیلم را بگیرد. هم اینک تقاضا برای تولید فیلم در کشور2 یا سه برابر حداقل میزانی است که مجوز برای آنها صادر می شود لذا در تلاش هستیم بتوانیم به صورت نسبی تعادل را بین تولید فیلم و ظرفیت نمایشی برای آن ایجاد کنیم.

حیدریان ادامه داد: اکران یک فیلم تابع میزان جذابیت فیلمهاست، اگر فیلمی جذاب باشد همه دنبال اکران آن خواهند بود.

وی همچنین گفت: در بین فیلمهای ساخته شده در مشهد فیلمهای ساخت هنرمندان پرمخاطب و موفق در جذب سالن را نیز داشته ایم. مشهد نسبت به دیگر استانها فعالتر است و هنرمندان بیشتری را جذب کرده یا فضاهای هنری اش را قویتر کرده است. تا پایان امسال هشت سالن نمایش به ظرفیت سالن های نمایشی در مشهد مقدس افزوده می شود.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص علت ساخته نشدن فیلمهای تاریخی و مربوط به شخصیتهای تاریخی و اساطیری ایران نیز گفت: نخستین مشکل در این بخش نبود فیلمنامه خوب است. فیلمنامه خوب فیلمنامه ای است که قصه خوبی را با بیان و ساختار دراماتیک خوب عرضه کند وگرنه هیچ مشکلی در سرمایه و تجهیزات برای ساخت این نوع فیلمها در کشور وجود ندارد .
وی افزود: در ساخت فیلم باید از آثار حماسی و کتابهای معروف استفاده شود و این مهم به نوعی یک هم افزایی حوزه فرهنگی است. سازمان امور سینمایی در نظر دارد برای فیلمهای اقتباسی یک جایگاه ویژه و یک گروه ویژه تشکیل دهد و امیدوار است فیلمهایی که براساس کتاب ساخته می شوند بیشتر شوند.

حیدریان ادامه داد: موضوع دفاع مقدس مهمترین واقعه بعد از انقلاب اسلامی است و برای نظام ارزش مضاعف دارد لذا بعد از تولید کتاب در این زمینه مصور کردن وقایع دفاع مقدس در قالب فیلم جزو ماموریتهای اصلی وزارت ارشاد است و در این زمینه اهتمام خواهد ورزید.

نوزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب ناشران جهان اسلام همزمان با هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس 9 تا 15 آذر جاری در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی مشهد دایر است.  

منبع: ایرنا
 
گفتگو

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.